Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 13d. 13:20

Netyčiukas: VMI per anksti paskelbė, kiek turto turi prezidentė ir premjeras

Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Butkevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Algirdas Butkevičius

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) informacinėje sistemoje pasirodė atnaujinti dalies šalies politikų turto deklaracijų duomenys. Pasirodė ir dingo. Mat deklaracijos dar neturėjo būti viešinamos. O tarp politikų, kurių šviežiausios turto deklaracijos pateko į viešumą, yra ir prezidentė, ir premjeras.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė per metus praturtėjo daugiausiai tarp pagrindinių valstybės politikų, kurių deklaracijos buvo prieinamos VMI sistemoje. Šalies vadovės už 2013 m. deklaruotas turtas buvo vertas 2,45 mln. Lt, o per metus šis skaičius išaugo iki daugiau nei 2,62 mln. Lt.

Labiausiai padidėjo prezidentės santaupos – D.Grybauskaitės deklaruotos piniginės lėšos per metus išaugo nuo 814,66 tūkst. iki daugiau nei 976 tūkst. Lt. Prezidentės turimų Vyriausybės vertybinių popierių vertė taip pat šiek tiek ūgtelėjo – nuo 1,192 mln. Lt iki 1,206 mln. Lt.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dalia Grybauskaitė

D.Grybauskaitės deklaruotos piniginės lėšos per metus išaugo nuo 814,66 tūkst. iki daugiau nei 976 tūkst. Lt.

Prezidentūra D.Grybauskaitės turto pokyčius komentuoja lakoniškai – primindama, kad didžiąją dalį pirmosios kadencijos prezidentė pusę atlyginimo grąžindavo į biudžetą.

„Per krizę trejus metus iš eilės Prezidentė 50 proc. savo atlyginimo grąžino į valstybės iždą, taip solidarizuodamasi su tais, kuriems buvo sumažintos algos ir pensijos. Iš viso į šalies biudžetą valstybės vadovė grąžino 336 tūkstančius litų“, – teigiama 15min.lt pateiktame Prezidentūros komentare.

Premjeras Algirdas Butkevičius, savo ruožtu, deklaruoja sumažėjusius įsiskolinimus. Vyriausybės vadovas 2013 m. turėjo negrąžintų paskolų už 260 tūkst. Lt, dabar ši suma siekia apie 173 tūkst. litų.

„Deklaruoti premjero įsiskolinimai 2014 m. sumažėjo 87 tūkstančiais litų, dalį jų – 37 tūkstančius sumokant iš santaupų, kurios turėtos dar nuo 2013 m. Likusi dalis – 50 tūkstančių buvo dengiama kas mėnesį, sumokant bankui iš gaunamų mėnesinių pajamų. Kiekvieną mėnesį gaudamas atlyginimą premjeras dalį jo – apie 4 tūkst. skiria paskolai už paimtą kreditą padengti“, – teigiama 15min.lt perduotame Vyriausybės kanceliarijos komentare.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Algirdas Butkevičius

Vyriausybės vadovas 2013 m. turėjo negrąžintų paskolų už 260 tūkst. Lt, dabar ši suma siekia apie 173 tūkst. litų.

Premjero deklaracijoje taip pat atsirado nauja grafa – „Kitų registruotinų daiktų, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių vertė“. Čia Vyriausybės vadovas įrašė palyginti nedidelę 10 tūkst. Lt sumą. Bendra A.Butkevičiaus turto vertė per metus išaugo nuo 238,7 tūkst. iki 299 tūkst. Lt.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas gali pasigirti kur kas didesniu turtu nei tas, kurį deklaravo prieš metus. Socdemo turto vertė, atėmus negrąžintas paskolas, siekia beveik 976 tūkst. Lt. Ministro žmonos Aurelijos Olekienės sąskaitoje – kiek daugiau nei 317 tūkst. Lt. Taigi bendra Olekų deklaruoto turto vertė – apie 1,29 mln. Lt. Deklaracijoje už 2013 metus ši suma siekė apie 1,15 mln. Lt.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Juozas Olekas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Juozas Olekas

Ministras J.Olekas per metus praturtėjo apie 138 tūkst. Lt, jo sutuoktinės deklaruotas turtas iš esmės nepakito. 2013 m. šeimos namą pardavę Olekai įsigijo naują būstą – jis veikiausiai ir sudaro didžiąją dalį pokyčių turto deklaracijoje.

Praėję metai finansų ministrui Rimantui Šadžiui buvo neblogi – ir ne tik dėl to, kad jam vadovaujant Finansų ministerijai Lietuva perėjo nuo lito prie euro.

VMI skelbiamoje R.Šadžiaus turto deklaracijoje nurodoma, kad ministro nekilnojamojo turto (NT) vertė išaugo nuo 108,83 iki 187,83 tūkst. Lt. Panašia suma padidėjo ir ministro sutuoktinės Dalios Šadžiuvienės valdomo NT vertė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimantas Šadžius
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Rimantas Šadžius

Šiek tiek praturtėjo ir susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Jo deklaruotos piniginės lėšos per metus padidėjo beveik 35 tūkst. Lt arba maždaug10 tūkst. eurų. Kitos grafos ministro deklaracijoje arba nekito, arba pakito nežymiai. Bendra R. Sinkevičiaus deklaruoto turto vertė per metus padidėjo nuo 671,1 tūkst. iki beveik 701 tūkst. Lt.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rimantas Sinkevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Rimantas Sinkevičius

Deklaracijos pasirodė ir dingo

Beje, panašu, kad aukščiausių šalies politikų turto deklaracijos dienos šviesą išvydo kiek anksčiau, nei tai turėjo įvykti. VMI atstovas Darius Buta 15min.lt teigė, jog oficialus visų viešai skelbiamų turto deklaracijų paviešinimas numatomas vasarą.

„VMI praėjusiais metais duomenis iš turto deklaracijų pateikė rugsėjo mėnesį. Šiemet turto deklaracijų duomenis, kurie yra vieši pagal įstatymą, Mokesčių inspekcija paskelbs kur kas anksčiau, t. y. birželio gale arba liepos pradžioje. Kad sėkmingai pasiruoštume duomenų skelbimui, reikėjo atlikti tam tikrus techninius pakeitimus. Jie buvo daromi, ir tam tikra informacija jau buvo matoma – dalis deklaracijų, kurios buvo pateiktos anksčiausiai“, – sakė D.Buta.

Trečiadienį ryte D.Grybauskaitės, A.Butkevičiaus ir kitų politikų turto deklaracijos už 2014 metus jau nebebuvo viešai prieinamos.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min