TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nevykėlius STT agentus nugalėjęs Lazdijų meras Artūras Margelis ir jo likimo draugai neskuba teistis dėl žalos atlyginimo

Artūras Margelis
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Artūras Margelis
Šaltinis: 15min
0
A A

Prokurorus ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnus visų lygių teismuose dėl pateiktų kaltinimų korupcija įveikę Lazdijų rajono politikai neskuba kreiptis į teismus ir teistis dėl patirtos žalos atlyginimo. Tačiau nuo tokios minties ir nebėga.

Skundui paduoti – treji metai

Kalbinti buvę kaltinamieji, o dabar – galutinai išteisinti dėl jiems mestų įtarimų korupcija, piktnaudžiavimu tarnyba bei kyšio ėmimu konservatoriai Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka bei savivaldybės Investicijų skyriaus vedėjas Vidmantas Pilvinis teigia savo apsisprendimui – teistis su valstybe dėl patirtos žalos atlyginimo ar ne – turi dar pustrečių metų.

Galutinę pergalę prieš jiems mestus įtarimus ir vėliau – kaltinimus Lazdijų politikai šventė šių metų sausį Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

Galutinę pergalę prieš jiems mestus įtarimus ir vėliau – kaltinimus Lazdijų politikai šventė šių metų sausį Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

Prieš tai jų kaltės įrodymų Kauno apygardos prokurorų ir STT agentų sukurptoje byloje nerado nei Marijampolės apylinkės, nei Kauno apygardos teismai.

Pagal įstatymą, pareikšti civilinį ieškinį dėl neteisėtų įtarimų ir patirtos turtinės bei neturtinės žalos išteisintieji politikai turi trejus metus nuo galutinio nuosprendžio priėmimo datos.

V.Pilvinis: „Teismui reikia pasirengti“

Paties mero A.Margelio ketvirtadienį paklausti, ar ketina teistis su valstybe dėl padarytos žalos, nepavyko – politikas visą dieną buvo nepasiekiamas nei darbo kabinete, nei telefonu.

Žiauru taip neatsakingai elgtis, – taip iš karto po galutinio išteisinamojo nuosprendžio STT ir prokurorų sukurptus kaltinimus įvertino A.Margelis.

„Žiauru taip neatsakingai elgtis“, – taip iš karto po galutinio išteisinamojo nuosprendžio STT ir prokurorų sukurptus kaltinimus įvertino A.Margelis.

Tuomet jis teigė turįs pakankamai laiko apsispręsti, ką daryti.

Panašiai ketvirtadienį sakė ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius G.Salatka.

„Dar nesikreipiau ir greičiausiai nesikreipsiu“, – neslėpė politikas.

Jis neslėpė, kad dėl trejus metus besitęsusio bylinėjimosi patyrė nemažai tiesioginių materialinių išlaidų – advokatams, kelionėms po apklausas, teismus.

„Tačiau ir duodant valstybę į teismą, reikia gerai įvertinti savo galimybes laimėti. Priešingu atveju, iš viso to uždirbs tik advokatai“, – įsitikinęs G.Salatka.

Aukštas ir įtakingas Lazdijų konservatorius tikino, kad minėta istorija prisiminti jam – itin nemalonu: „Viskas baigėsi, ir aš dėl to laimingas. Bet kokia mintis apie visą tą košmarą man yra nemaloni ir stengiuosi tai ištrinti iš savo gyvenimo“.

Tuo tarpu daugiau nei metus buvęs nušalintas nuo pareigų ir paliktas be pragyvenimo šaltinio V.Pilvinis galimybę teistis dėl žalos atlyginimo vertina labai rimtai.

„Tas procesas – rimtas. Reikia tiksliai viską sudėlioti, pasamdyti tikrai aukštos kvalifikacijos advokatus, reikia pasirengti tiesiog tokiam teismui. Tas ir yra daroma – konsultacijos, dokumentų rengimas. Materialinė žala yra aiški, negautos darbinės pajamos. O kiek vertinsiu neturtinę žalą? Na, tai turi būti pamatuota ir proporcingai paskaičiuota – atsižvelgiant į asmens gaunamas pajamas, socialinį statusą, patirtus sveikatos sutrikimus. Esu realistas ir tikrai nesvaičioju, kad iš valstybės imsiu ir užsirėksiu milijono. Tikrai ne, tačiau skriaudą jaučiuosi patyręs ir jos atlyginimo sieksiu“, – teigė V.Pilvinis.

Bylos pradžia – 2011 metų pavasaris

Vadinamoji Lazdijų politikų korupcijos byla prasidėjo dar 2011-ųjų metų gegužės 31-ąją, kai ankstų rytą į Lazdijų rajono savivaldybės administracijos pastatą ir bendrovės „Lazdijų šiluma“ administracines patalpas atvykę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnai darbo vietoje sulaikė ir į apklausas išsivežė V.Pilvinį, G.Salatką, Lazdijų rajono savivaldybei priklausančios bendrovės „Lazdijų šiluma“ direktorių Virgaudą Šerėną ir „Lazdijų šiluma“ bendrovės direktoriaus pavaduotoją, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narę Mariją Bakšienę.

Lazdijų rajono savivaldybės meras A.Margelis tądien buvo Vilniuje, kur iš vakaro buvo paguldytas į ligoninę dėl pavojingo kraujospūdžio padidėjimo.

Pareigūnai teigė surinkę pakankamai įrodymų, kad Lazdijų rajono savivaldybės meras A.Margelis, piktnaudžiaudamas savo padėtimi, siekdamas jam palankaus balsavimo būsimuose mero rinkimuose, 2011 metų vasario – kovo mėnesiais, po įvykusių savivaldos rinkimų, nurodė V.Pilviniui ir G.Salatkai įsteigti naują direktoriaus pavaduotojos etatą „Lazdijų šilumos” įmonėje ir į jį be konkurso priimti Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narės mandatą gavusią Darbo partijos Lazdijų skyriaus pirmininkę M.Bakšienę.

Pergalės – visų lygių teismuose

Tačiau STT agentų ir prokurorų sukurpti įtarimai, o vėliau – ir kaltinimai, subliūško jau pirmos instancijos teisminio nagrinėjimo metu.

STT agentų ir prokurorų sukurpti įtarimai, o vėliau – ir kaltinimai, subliūško jau pirmos instancijos teisminio nagrinėjimo metu.

2012 metų lapkričio 16 dieną Marijampolės apylinkės teismas priėmė išteisinamąjį nuosprendį visos ketveriukės atžvilgiu. Teismas nenustatė teisiamųjų kaltės prokurorų surinktuose įrodymuose.

Prokurorai tokį nuosprendį apskundė, tačiau ir 2013 metų gegužės 31 dieną Kauno apygardos teismas savo nutartimi paliko galioti pirminės teisminės institucijos paskelbtą išteisinamąjį nuosprendį.

Prokuratūra ir šią nutartį apskundė Lietuvos Aukščiausiajam teismui. Šis galutinį sprendimą, padėjusį tašką vadinamojoje Lazdijų politikų korupcijos byloje, priėmė 2014 metų sausio 15 dieną – praėjus 2 metams 8 mėnesiams ir 6 dienoms nuo rytinio STT agentų vizito į Lazdijų rajono savivaldybės administracijos pastatą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min