Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nidoje atidarytas V.Kernagio bardų skverelis (nuotraukos)

Poilsiautojai muzikos klausėsi įsitaisę ant originalių suoliukų.
V.Kernagio fondo nuotr. / Poilsiautojai muzikos klausėsi įsitaisę ant originalių suoliukų.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šeštadienį Nidoje atidarytas Bardų skverelis. Jis įkurdintas šalia legendinio maestro Vytauto Kernagio skulptūros.

Nemokamame akustiniame koncerte naują kultūrinę erdvę pristatė bardai Olegas Ditkovskis ir Saulius Bareikis, grojo maestro bendražygis Andrius Kulikauskas, taip pat keli talentingi jaunieji bardai.  Visi apsilankę Nidoje galėjo pasižiūrėti ir specialią fotografijų parodą  „Nuo idėjos iki….“, kurioje užfiksuotos bardų skverelio gimimo akimirkos.

Vytauto Kernagio fondo vadovas amžiną atilsį maestro sūnus Vytautas Kernagis jaunesnysis sako, kad skulptoriaus Romo Kvinto sukurtas Benas, jau visus metus sėdintis ant suoliuko Nidos krantinėje, taip traukia žmones, kad nori nenori čia reikėjo įkurti ir tam tikrą geros muzikos oazę, kur kiekvienas norintis galės klausytis maestro propaguotos „teisingos muzikos“.

„Bardų skverelyje skambės ta „teisinga“ muzika, kurią puoselėjo ir mėgo tėtis. Dainuojamoji poezija, akustiniai koncertai, įvairūs poezijos renginiai – esu tikras, kad su Neringos miesto savivaldybe mes čia surengsime gausybę įsimintinų vakarų, o V.Kernagio Benas bus laimingas, galėdamas nuo savo suoliuko taip pat visa tai stebėti ir klausytis“, – sako V.Kernagis jaunesnysis.

Renginių Bardų skverelyje organizavimu užsiims Vytauto Kernagio fondas ir Neringos miesto savivaldybė. Pastaroji, beje ir prižiūrės šią naują, unikalią kultūros erdvę.

Vytauto Kernagio fondas kitais metais organizuos vienintelį oficialų moksleivių ir studentų dainuojamosios poezijos konkursą V.Kernagiui atminti. Visuose miestuose vyksiančių konkursų nugalėtojai finalinį renginį ir laureatų pasirodymą surengs būtent Bardų skverelyje.

Idėjos autoriai stengėsi, kad Bardų skverelis organiškai ir natūraliai susilietų su Nidos krantinės peizažu. Įrengta nedidelė scena, o suoliukai, primenantys gėlytes ir jūros akmenėlius pagaminti iš specialaus stiklo pluošto, iš kurio paprastai gaminami nedideli laiveliai ar valtelės, todėl labai artimi jūrai. Beje, suoliukus visą savaitę padėjo gaminti ir Vytauto Kernagio fondo nariai bei draugai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min