Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nidoje švedų menininkė fiksuos sieną su Rusija

Katerina  Mistal fiksuoja ribas - valstybių sienas. Nidoje ji fiksuos Lietuvos ir Rusijos sienas.
K.Mistal nuotr. / Katerina Mistal fiksuoja ribas – valstybių sienas. Nidoje ji fiksuos Lietuvos ir Rusijos sienas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Nidoje Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras pristatys Švedijos menininkės Katerinos Mistal meno akciją „Pasienio žymėjimas“.

Medijų menininkė, daugiausia dirbanti su video ir dokumentine fotografija, akcentuoja socialines problemas. Katerina dažnai suveda žiūrovą akistaton su erdvėmis, paženklintomis smurtu ar nusikaltimais.

Naujausias K.Mistal sumanymas „Pasienio žymėjimas“ – tai fotografijos projektas, kuris gvildena valstybių sienas kaip regiono identitetą ir politinę strategiją. Projekto pjūviu autorė pasirinko Šengeno erdvės ribas, kurios skiria teritorijas, kultūras ir tautas. Sienas sukūrė žmonės, todėl būtent jų grupėmis K. Mistal ženklina „pasaulių“ sankirtas. Minėtų grupių specifiką autorė renkasi atsižvelgdama į kiekvienos šalies istoriją.

Menininkė apsvarsto prieštaravimus tarp tai, ką matome ir ką įsivaizduojame ar tikimės matyti, ypatingai kreipiant dėmesį į vietos specifiką, atmintį ir geopolitiką.

Projekto akcijos jau įvyko su Gdansko laivų statytojai, Norvegijos žvejais, Maroko turgaus pardavėjais.

Šengeno ribas Lietuvoje menininkė ženklins Nidoje pasitelkusi vietos mokyklų: Klaipėdos Vydūno vidurinės, Neringos meno ir Nidos vidurinės, mokinius. Liaudies dainas dainuojančios mokinių linijos horizonte motyvą K. Mistal pasiūlė akcentuodama „dainuojančios revoliucijos“ ir jaunos šalies demokratijos įvaizdį. 
 
K.Mistal paroda, kurioje žiūrovai galės susipažinti su visu projektu bei katalogu, įvyks KKKC parodų rūmuose 2011 balandį.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min