Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 21, 17:55

Nigerija iš Ukrainos į Vilnių perkelia savo ambasadą

Dėl Rusijos agresijos Nigerija paprašė sutikimo perkelti šalies ambasadą iš Ukrainos į Lietuvą.
Nigerijos vėliava
Nigerijos vėliava / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Vilnius Nigerija

Kyjive dirbusi Nigerijos ambasada buvo akredituota ir Lietuvai.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija antradienį pranešė pritarusi tokiam siūlymui.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis per susitikimą su Nigerijos ambasadoriumi Lietuvai Shina Fatai Alege‘u aptarė dvišalio bendradarbiavimo klausimus.

„Matome Nigeriją kaip prioritetinę partnerę dvišaliam bendradarbiavimui Vakarų Afrikoje, ypač plėtojant prekybos ir verslo ryšius, atveriant naujas rinkas mūsų verslininkams“, – teigė G.Landsbergis.

Per susitikimą kalbėta apie karo Ukrainoje pasekmes, gilėjančią maisto krizę Afrikos šalyse.

Lietuvos ministras pristatė ambasadoriui iniciatyvą, telkiant tarptautines pastangas atblokuoti Odesos uostus ir eksportuoti šiuo metu saugyklose esančias Ukrainos grūdų atsargas, o vėliau ir naują derlių.

Viceministras Mantas Adomėnas pakvietė ambasadorių S. F. Alege‘ą į liepos 7 dieną Vilniuje vyksiantį Priešakinių demokratijų renginį, kuriame susirinks mažųjų demokratinių šalių atstovai iš viso pasaulio.

Viceministras taip pat padėkojo Nigerijai už nuoseklų palaikymą, priimant Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos rezoliucijas, smerkiančias Rusijos agresiją prieš Ukrainą.

Ambasadorius S.F.Alege – pirmasis Afrikos kontinento atstovas, reziduojantis Vilniuje.

Nigerija yra didžiausia Lietuvos prekybos partnerė Afrikoje, dvišalės prekybos apyvarta su šia valstybe siekia beveik ketvirtį milijardo eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min