Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 13d. 11:49

Nijolė Sadūnaitė iš Seimo tribūnos Garliavos skandalą lygino su Sausio 13-osios įvykiais

Nijolė Sadūnaitė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Nijolė Sadūnaitė

Disidentė Nijolė Sadūnaitė šeštadienį atsiėmė Laisvės kovotojams skirtą Laisvės premiją, tačiau savo kalba ji nustebino Seime susirinkusią publiką. Iš tribūnos disidentė kalbėjo apie vadinamąjį Garliavos skandalą: lygino Lietuvos Laisvės kovotojus su žmonėmis, stovėjusiais prie Kedžių namo Garliavoje, taip pat – kritikavo prezidentę, policiją ir teismus.

„Dėkoju už man parodytą dėmesį ir už garbingą įvertinimą, – atsiimdama Laisvės premiją sakė vienuolė, disidentė Nijolė Sadūnaitė. – Prašau man atleisti, kad šią mums visiems taip brangią dieną pasidalysiu su jumis ne džiaugsmais, bet tuo, kas neduoda ramybės, neleidžia visa širdimi džiaugtis Lietuvos laisve.“

N.Sadūnaitė sakė, kad jai iki šiol skaudu ir neramu dėl mergaitės Deimantės, patekusios į Garliavos skandalo epicentrą. Esą šimtai kaukėtų ir ginkluotų pareigūnų atėmė ją iš šeimos ir atidavė žmonėms, prieš kuriuos ji liudijo patyrusi seksualinę prievartą.

„Tai buvo valstybės įvykdytas susidorojimas su liudininku“, – kalbėjo N.Sadūnaitė.

Disidentė komentavo skandalingos bylos detales, teismų sprendimus ir teisėsaugos veiksmus.

„Po šio brutalaus neteisybės akto, kuriame dalyvavo dešimt kartų daugiau pareigūnų, nei neutralizuojant teroristą Bin Ladeną“, – kalbėjo N.Sadūnaitė.

N.Sadūnaitės kalbą galite išgirsti ir pamatyti čia:

VIDEO: 2018-01-13 Iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija

Seimo įsteigta Laisvės premija skiriama žmonėms, nusipelniusiems laisvei, demokratijai ir žmogaus teisėms. Taip pat ja įvertinamas asmenų ir organizacijų indėlis skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Laisvės premija teikiama kasmet sausio 13-ąją per iškilmingą Laisvės gynėjų dienos minėjimą. Ji siekia 5 tūkst. eurų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min