Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nijolės Narmontaitės „Meistriškumo pamoka“

Nijolė Narmontaitė
Organizatorių nuotr. / Nijolė Narmontaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Antradienį Klaipėdos koncertų salėje žiūrovams pristatomas spektaklis „Meistriškumo pamoka“, kuriame pagrindinį operos žvaigždės Marios Callas vaidmenį kuria Lietuvos teatro primadona Nijolė Narmontaitė.

Simboliška, kad dar 2000 m. jos sukurtas Marios Callas vaidmuo Terrence’o McNally „Meistriškumo pamokoje“, kurią režisavo Gytis Padegimas, šiandien tapo savotiška šios aktorės vizitine kortele. Ji ne tik įkūnijo garsios graikės, pakerėjusios visas didžiausias pasaulio operos scenas, gyvenimą, bet pati tapo šio spektaklio įkaitu. Vaidintas daugelyje scenų Kaune, Vilniuje, kituose miestuose, šis spektaklis priimtas po Mažojo teatro stogu.

Spektaklio siužetas paprastas: mokiniai renkasi į auditoriją, o mokytoja ne tik vadovauja visai situacijai, bet kaskart vis giliau pasineria į savo užmarštin skęstančio gyvenimo svajas. N.Narmontaitės sukurtąją Callas regime visokią, o artėjant finalui aktorė tiek persikūnija į savo heroję, kad garsios dainininkės gyvenimas tampa ne tik dokumentine drama, bet ir apskritai aktorinio gyvenimo enciklopedija. Kūrybinis atsidavimas, nuoseklus, sistemingas darbas, maksimali proto ir kūno iškrova, visiškas įsijautimas į savo vaidmenį.

„Meistriškumo pamokoje“ N.Narmontaitė net psichologiškai sudėtingose scenose „nepraryja“ teksto, neslepia žvilgsnio, nesuvelia minties. Jai svarbu žiūrovas, kuriam rūpi ne literatūrinis teatro suvokimas, bet realus jausminis išgyvenimas, leidžiantis pasiekti tikrąją teatrinę satisfakciją.

Spektaklyje taip pat vaidina I.Vaznelytė, I.Simonavičiūtė, Merūnas Vitulskis, J.Šervenikas, J.Braškys.

Spektaklio pradžia antradienį – 18 val.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min