TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Niurnbergo procesą kritikavęs istorikas po ambasadorių laiško ministrui įteikė prašymą atleisti jį iš darbo

Rašymas
15min.lt nuotr. / Rašymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Niurnbergo procesą savaitraštyje „Veidas“ kritikavęs istorikas Petras Stankeras pateikė prašymą atleisti jį iš darbo Vidaus reikalų ministerijoje po to, kai užsienio šalių ambasadoriai laiške išreiškė savo nepasitenkinimą vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui.

Kaip teigiama VRM pranešime spaudai, R.Palaitis ministerijos vardu atsiprašė ambasadorių ir išreiškė apgailestavimą dėl straipsnyje „Niurnbergo karo nusikaltimų tribunolas – didžiausias juridinis farsas istorijoje“ išsakytų teiginių, pasėjančių dvejones dėl didžiulio masto žydų tautybės piliečių išžudymo.

„Apgailestauju dėl šio straipsnio autoriaus P.Stankero asmeninių istorijos interpretacijų, kurios neturi nieko bendra su Vidaus reikalų ministerijos pozicija žydų genocido atžvilgiu“, – teigiama R.Palaičio laiške ambasadoriams.

Laišką ministrui pasirašė Jungtinės Karalystės, Estijos, Prancūzijos, Suomijos, Nyderlandų, Norvegijos ir Švedijos ambasadoriai.

Pasak išplatinto pranešimo, atsižvelgdamas tai, kad straipsnio autoriaus reiškiami žydų tautą įžeidžiantys istorinių įvykių vertinimai meta šešėlį ant institucijos, kurioje jis dirba, ministras R. Palaitis paprašė P.Stankerą įvertinti, ar jo išsakyti teiginiai suderinami su valstybės tarnautojo etika.

Ketvirtadienį P.Stankeras įteikė prašymą atleisti jį iš darbo.

P.Stankero straipsnyje rašoma: „Svarbu ir tai, kad Niurnbergo procese teisinį pagrindą įgavo legenda apie 6 mln. neva nužudytų žydų, nors iš tiesų teismas neturėjo nė vieno A. Hitlerio pasirašyto dokumento apie žydų naikinimą (šio dokumento, jeigu jis egzistavo, iki šių dienų niekas nerado, nors pažadėta net milijono dolerių premija)“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min