2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

NKVC vadovas: Seimo BFK siūlomi uždaryti pasienio punktai neišsiskiria grėsmės lygiu

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) siūlomi uždaryti Lavoriškių ir Raigardo pasienio punktai neišsiskiria grėsmės lygiu, jų uždarymas nėra efektyviausia priemonė kovojant su kontrabanda, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.
Vilmantas Vitkauskas
Vilmantas Vitkauskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Šitie konkretūs punktai neišsiskiria grėsmės lygiu, jie pakankamai visur vienodi“, – antradienį LRT radijui sakė NKVC vadovas.

„Kontrolės postų uždarymas nėra vienintelė priemonė ir nėra pati efektyviausia. Mes, turbūt, galvotume apie efektyvesnes priemones, kurios galėtų užkardyti šitą grėsmę“, – teigė V.Vitkauskas.

Efektyvia priemone užkardant kontrabandą NKVC vadovas įvardijo rentgeno technologiją, analitines ir organizacines priemones – vežėjų ir keleivių dinamikos analizę.

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas Vyriausybei pasiūlė svarstyti galimybę uždaryti pasienio su Baltarusija ar Rusija punktus, pro kuriuos į Lietuvą patenka daugiausia kontrabandos.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė patvirtino, kad komitetas siūlo uždaryti Lavoriškių ir Raigardo punktus, ir šis siūlymas bus vertinamas. Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę sakė, kad Vyriausybė šiuo metu nesvarsto galimybės uždaryti daugiau pasienio punktų su Baltarusija.

Pasak NKVC vadovo, kontrabanda yra vienas iš dešimties indikatorių, kurie šiuo metu yra stebimi.

„Kontrabanda tikrai nėra ta, kuri kelia dabar didžiausią mums rūpestį“, – tvirtino V.Vitkauskas.

Paklaustas, ar yra poreikis Vyriausybei siūlyti uždaryti Lavoriškių ir Raigardo punktus, NKVC vadovas sakė, kad „sistema to dabar nerodo.“

Lietuva rugpjūtį uždarė du iš šešių pasienio kontrolės punktų su Baltarusija – Šumsko ir Tverečiaus. A.Bilotaitė tuomet pranešė, kad ministerija siūlys uždaryti dar du – Lavoriškių ir Raigardo, tačiau vėliau premjerė I.Šimonytė patikslino, jog artimiausiu metu daugiau punktų uždaryti neplanuojama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min