TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Noreikiškių dvaro sodyboje – galimas savavališkų statybų atvejis

Plyta
Gedimino Savickio/BFL nuotr. / Plyta
Šaltinis: BNS
0
A A

Į Kultūros vertybių registrą įrašytos buv. Noreikiškių dvaro sodybos teritorijoje užfiksuotos galimos savavališkos statybos – nesilaikant paveldosaugos reikalavimų vykdoma gyvenamųjų namų statyba.

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos (toliau – Departamentas) jau antrus metus siekia užkirsti kelią šioje teritorijoje esančio kultūros paveldo žalojimui, tačiau iki šiol visos pastangos nedavė rezultatų.

Tuo tarpu Departamentas pažymi, kad jau 1991 m. gruodžio 23 d. Noreikiškių buv. dvaro sodyba buvo įrašyta į Naujai išaiškinamų istorijos ir kultūros paminklų sąrašą.

Šį atvejį Departamento Kauno teritorinio padalinio (toliau – Kauno TP) inspektoriai užfiksavo dar 2007 m. rudenį ir raštu kreipėsi į Kauno apskrities viršininko administraciją su prašymu stabdyti vykdomas statybas. Kauno apskrities viršininko administracijos Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus teigimu, leidimai statyboms yra išduoti remiantis žemės sklypų registracijos dokumentuose specialiosiomis naudojimo sąlygomis, kuriose nėra nustatyti nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijos ir apsaugos zonos apribojimai, todėl stabdyti statybų nėra pagrindo, teigiama pranešime spaudai.

Be to, Kauno apskrities viršininko administracijos teigimu, atkuriant nuosavybės teisę į išlikusį nekilnojamąjį turtą ir formuojant sklypus Noreikiškių dvaro teritorijoje, nebuvo nustatytos specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos – nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijos ir apsaugos zonos. Tuo tarpu Departamentas pažymi, kad jau 1991 m. gruodžio 23 d. Noreikiškių buv. dvaro sodyba buvo įrašyta į Naujai išaiškinamų istorijos ir kultūros paminklų sąrašą.

Tačiau Departamentui lieka neaišku, kokiu pagrindu ir dėl kokių argumentuotų priežasčių Kauno apskrities viršininko administracija, atkurdama nuosavybės teises į iškilusį nekilnojamą turtą ir nustatydama specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas, neįrašė nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijos ir apsaugos zonos sąlygos. Įdomu ir tai, kad statybas šioje teritorijoje atliekanti bendrovė savo internetiniame tinklapyje skelbia, kad kuriamas naujas gyvenamųjų namų kvartalas Noreikiškių dvaro teritorijoje.

Kultūros paveldo departamentas kreipėsi į Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją su prašymu skubos tvarka įvertinti Kauno apskrities viršininko administracijos veiksmų atitikimą teisės aktams, atkreipiant ypatingą dėmesį į atsisakymą užkirsti kelią galimai savavališkoms statyboms kultūros paveldo vertybės teritorijoje bei kultūros paveldo apsaugos ignoravimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min