Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nori svečių? Susimokėk!

Į kai kurias poilsiavietes svečių geriau nesivesti.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Į kai kurias poilsiavietes svečių geriau nesivesti.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Sulaukėte svečių? Susimokėkite papildomai!“ – tokias taisykles jau įsivedė kai kurios pajūrio poilsiavietės.

Turistinėje poilsiavietėje „Jūros pakrantė“ apsilankę poilsiautojai buvo šokiruoti, kai šeimininkas ėmė reikalauti pinigų iš apsilankiusių svečių.

Kaip pasakojo Karklėje atostogavusi Rūta, keturių asmenų šeimyna poilsio namelį išsinuomojo keturioms paroms. „Mes atostogavome šioje poilsiavietėje praėjusią vasarą. Buvome labai patenkinti, todėl nusprendėme grįžti ir šiais metais“, – pasakojo moteris.

Už svečią – 2 litai

Vieną vakarą atostogautojus nusprendė aplankyti bičiuliai, kurie taip pat poilsiui pasirinko ramiąją Karklę. Rūta pasakojo, kad septynių asmenų kompanija, kurioje buvo ir du vaikai bei rateliuose sėdintis neįgalus žmogus, jau prie vartų buvo pasitikta nesvetingai. Šeimininkas įspėjo, kad svečiai čia nepageidaujami ir neužsibūtų ilgiau nei pusvalandį.

„Mes tiesiog sėdėjom lauke ir kalbėjomės, kai vėl prisistatė šeimininkas. Jis pasakė, kad pusvalandis baigėsi ir dabar reikia susimokėti po du tris litus kiekvienam svečiui. Aš dar paklausiau, ar už tai gausiu kokį nors kvitą. Tada sulaukiau atsakymo, kad jei noriu kvito, tada ir kaina bus kita. Bet už ką mokėti? Už orą?“ – piktinosi pašnekovė.

Nejaukiai pasijutusi kompanija nusprendė išeiti. Moteris pasigedo informacijos ar vidaus taisyklių, kuriose būtų nurodoma, jog svečiai nelaukiami – niekas apie tai iš anksto neįspėjo.
„Esu važiavusi į sanatorijas – niekur jokių problemų nebuvo priimti svečių net tokiose vietose. Kartą sanatorijoje mus su vaiku aplankė tėvas, tada darbuotoja net pasiūlė sustumti lovas, jei kartais svečias liktų nakvoti“, – prisiminimais dalijosi pašnekovė.

Svečius bando slėpti

Poilsiavietės „Jūros pakrantė“ šeimininkas Jonas „15min“ tikino, kad šiuo atveju jis, o ne poilsiautojai turi teisę skųstis.

„Pas mus svečiai neįleidžiami – tokios taisyklės. Argi teisinga, kad žmogus, susimokėjęs tik už save, atsiveda dar aštuonis ar dešimt svečių? Svečiai gi už nieką nemoka, o naudojasi elektra, vandeniu, tualetu, šiukšlina. Mes pasakome, kad atsivesti svečią galima tik už tam tikrą mokestį. Argi logiška, kad mokama už vieną, o atvažiuoja dar visas būrys?“ – piktinosi pašnekovas.
Vyras guodėsi, kad jau turėjo nemalonų incidentą, kai poilsiavietėje vietą užsisakė vienas jaunuolis. Galop paaiškėjo, kad kartu jis atsivežė dar 12  žmonių. Kilus konfliktui visa kompanija išvažiavo.

Jonas tikino, kad kartais poilsiautojai sugudrauja ir kitaip – tiesiog paslepia svečius.

Taisykles būtina išaiškinti

Romena Savickienė, Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė: „Sunku pakomentuoti šią situaciją, nes nežinia, kaip iš tiesų elgėsi svečiai. Jei svečiai atėjo tiesiog pavakaroti – nei garbinga, nei etiška iš jų imti pinigus. Tačiau jei jie ten buvo ilgai: virė, valgė, gulėjo, maudėsi – tada galima pateisinti mokestį. Šioje situacijoje galima suprasti ir šeimininkus, ir svečius. Tačiau apie bet kokias specifines taisykles būtina informuoti atvykėlius.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min