Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 5d. 19:07

Norinčiųjų išvažiuoti dirbti į užsienį padaugėjo dvigubai

Žmogus su plaktuku
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Darbininkas

Nedarbo lygiui Lietuvoje pasiekus beveik 10 proc. ribą, sparčiai daugėja žmonių, norinčių susirasti darbą užsienyje. Šiais metais norinčiųjų įsidarbinti užsienyje padaugėjo beveik dvigubai, pranešė LNK.

Kaip skelbia LNK, daugiausia darbo užsienyje ieško statybininkai. Televizija kalbino 25 metų statybininką, kuris teigia, jog nebeteko vilčių gimtinėje susirasti darbą, tad ketina jau kitą mėnesį įsidarbinti Londone. Vyras tikino turintis ten draugų, kurie teigia, jog darbų sumažėjo ir Anglijoje, tačiau, kitaip nei Lietuvoje, ją rasti vis dar įmanoma.

Kad pastaruoju metu pastebimas antplūdis norinčiųjų išvykti į užsienį, LNK teigė ir įdarbinimo agentūrų darbuotojai. „Aulina Consulting“ atstovė tikino, jog į juos kreipiasi įvairių profesijų ir išsilavinimo žmonių.  Tai ir bankrutavusių įmonių vadovai, vadybininkai, statybininkai.

Dažniausiai lietuviai nori vykti dirbti į Angliją, Airiją, Skandinaviją. Tačiau specialistai įspėja, kad įsidarbinti čia sudėtinga, dažniausiai gali būti pasiūlyti tik sezoniniai, pagalbiniai darbai žemės ūkyje. Labai padidėjo ir slaugių atranka, nors dar visai neseniai tokį darbą rasti buvo visai nesudėtinga.

Tuo tarpu kitos įdarbinimo agentūros atstovė teigė, jog aukštos kvalifikacijos specialistams darbą užsienyje nesunku rasti ir dabar. Paklausūs yra geri pardavėjai.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min