Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 birželio 14d. 10:11

Norinčiųjų Lukiškių aikštėje pastatyti Vytį daugėja: įkurtas dar vienas fondas

Vytis Lukiškių aikštėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytis Lukiškių aikštėje
Lukiškių aikštėje jau stovi Vyčio maketas. Toks, kokį konkurso metu pasiūlė skulptorius Arūnas Sakalauskas ir kokį išrinko Vyčio paramos fondas. Tačiau, kaip paaiškėjo, Vytį pastatė ne šis fondas, jo atstovas Vilius Kavaliauskas net nebuvo girdėjęs apie tokią iniciatyvą, o ją įgyvendino naujai įkurtas dar vienas labdaros ir paramos fondas – „Vyčio su Laisvės kovotojų memorialu projektas“.

Idėja dėl Vyčio skulptūros Lukiškių aikštėje kol kas gana sunkiai skinasi kelią, nors Vyčio paramos fondas siekia, kad ji iškiltų jau kitų metų vasarį, kai Lietuva minės Valstybės atkūrimo šimtmetį. Šis fondas surengė konkursą ir jo rezultatus paskelbė šiemet vasarį – buvo pasirinkta skulptoriaus A.Sakalausko realistinė Vyčio skulptūra, jos gamyba gali kainuoti apie 430 tūkst. eurų. Skelbta, kad Vyčio paramos fondas skulptūrą pastatys savo lėšomis.

Birželio 12-ąją įregistruotas dar viena organizacija, kuri irgi sieks to patiems – kad Lukiškių aikštėje stovėtų Vytis. Tai labdaros ir paramos fondas „Vyčio su Laisvės kovotojų memorialu projektas“.

Kaip teigiama šio fondo informaciniame pranešime, kuris išplatintas trečiadienio rytą, „nenumaldomai artėja 2018 metų vasario 16 diena – mūsų valstybės jubiliejus“. „Iki šios visai tautai svarbios datos likus vos aštuoniems mėnesiams, turim konstatuoti faktą, kad memorialo pastatymo darbai net nepradėti, o valstybinės institucijos, išskyrus praktiškai vieningą Lietuvos Respublikos Seimo pritarimą, neišreiškia savo aiškios pozicijos“, – rašoma pranešime.

„Vyčio su Laisvės kovotojų memorialu projektas“ fondo valdybos teigimu, iki šiol visą veiklą, susijusią su Vyčio paminklo įgyvendinimu vykdė vienintelis Vyčio paramos fondas, kuris surengė Vyčio skulptūros konkursą, kuriame išrinktas nacionalinės premijos laureato, skulptoriaus A.Sakalausko projektas. Tačiau esą tenka konstatuoti faktą, kad „Vyčio paramos fondas šiai dienai susiduria su valstybinių institucijų neigiama nuostata dėl jo veiklos, dėl to – ir su finansinėmis problemomis, todėl projekto įgyvendinimui iškilo reali grėsmė“.

„Dar viena problema – Vyčio paramos fondas nesprendžia memorialo laisvės kovotojų atminimui įamžinti pastatymo klausimo, kuris labiausiai rūpi Lietuvos patriotinėms organizacijoms. Atsižvelgdamos į šią situaciją, Lietuvos patriotinės – visuomeninės organizacijos, jausdamos atsakomybę dėl šio joms ypač svarbaus projekto nusprendė įkurti labdaros ir paramos fondą „Vyčio su Laisvės kovotojų memorialu projektas“. Fondo pagrindinis tikslas yra Lukiškių aikštėje, Vilniuje, iki 2018 m. vasario 16 d., Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečio proga, pastatyti memorialą Laisvės kovotojų atminimui su Laisvės kario Vyčio skulptūra“, – rašoma fondo pranešime.

Fondas savo veikloje kviečia dalyvauti visas Lietuvos visuomenines, vyriausybines organizacijas bei visus Lietuvos piliečius. Bendrai veiklai kviečiamas ir Vyčio paramos fondas, nes „darbo užteks visiems“.

Tarp fondo steigėjų yra Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos garbės pirmininkas Jonas Burokas, Lietuvos nepriklausomybės gynimo Sausio 13-osios brolijos pirmininkas Kasparas Genzbigelis, architektas, Architektų sąjungos narys Kęstutis Akelaitis ir kiti.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vytis Lukiškių aikštėje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vytis Lukiškių aikštėje

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min