Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nors Kūlupėnų klebonas Mindaugas Nausėda pagautas išgėręs prie vairo, naujosios bažnyčios pašventinimo iškilmių tai nesugadino

Kūlupėnų klebonas Mindaugas Nausėda
Kūlupėnų klebonas Mindaugas Nausėda
Šaltinis: PAJŪRIO NAUJIENOS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį po darbų kūlupėniškiai būriais ėjo į bažnyčią švęsti titulinius šv.Motiejaus atlaidus, į kuriuos atvyko ir bažnyčią pašventino Telšių vyskupas Jonas Boruta. Nors atlaidų išvakarėse parapijiečius pasiekė žinia, kad pareigūnai sulaikė neblaivų jų kleboną Mindaugą Nausėdą, tačiau tai šventės jiems nesugadino.

Savo kaltę pripažino

Į atlaidus be vyskupijos atstovų susirinko kone visi Kūlupėnų bažnyčios statytojai – buvę klebonai: Petras Merliūnas, Edidijus Jurgelevičius, Gediminas Jazbutis ir M.Nausėda.

"Pajūrio naujienų" nuotr./Kūlupėnų bažnyčią pašventino Telšių vyskupas Jonas Boruta

P.Merliūnas, sakė kūlupėniškiai, buvo pirmasis, uždegęs žmonių širdyse dar jų senolių prieškariu puoselėtą viltį turėti savo bažnyčią, o ją sėkmingai per pastaruosius metus įgyvendino dabartinis Kalnalio bei Kūlupėnų parapijų klebonas M.Nausėda.

Būtent aptarti titulinių atlaidų programą iš Nasrėnų senelių namų į Kūlupėnų seniūniją praėjusio pirmadienio popietę ir vyko M.Nausėda, kai jo automobilį Nasrėnuose sustabdė Klaipėdos kelių policijos biuro patrulių ekipažo pareigūnai.

Pajutę iš vairuotojo burnos sklindant įtartiną kvapą ir blaivumą patikrinę alkoholio matuokliu, jie nustatė, kad M.Nausėda yra neblaivus ir toliau vairuoti automobilio nebegali. Matuoklis rodė 0,64 promilės alkoholio.

Pajutę iš vairuotojo burnos sklindant įtartiną kvapą ir blaivumą patikrinę alkoholio matuokliu, jie nustatė, kad M.Nausėda yra neblaivus ir toliau vairuoti automobilio nebegali. Matuoklis rodė 0,64 promilės alkoholio – klebonui nustatytas lengvas girtumas. Kokią bausmę už tai skirti, gegužės 26 dieną nuspręs Kretingos rajono apylinkės teismas.

Dėl padaryto pažeidimo M. Nausėda sutiko, pasirašydamas ant dokumentų, savo kaltę pripažino ir pakalbintas „Pajūrio naujienų“: „Nuo atsakomybės nebėgu, pripažįstu, jog esu kaltas, ir pats save vertinu neigiamai. Incidento išvakarėse buvo atvykę giminių, gana vėlokai pasivaišinome. O rytojaus dieną reikėjo sutvarkyti daug reikalų, todėl sėdau prie vairo. Gerai jaučiausi, bet, pasirodo, nesugebėjau realiai įvertinti savo būklės“.

Jis sakė suprantąs, kad kiekvienas turi atsakyti už savo poelgius, o jo, kaip kunigo, gyvenime paklydimų turėtų būti kuo mažiau. Paklaustas, ar labai griežtai už tai jį nubaus dvasinė vyresnybė, klebonas pajuokavo: „Paglostyti tikrai nepaglostys“.

Reagavo vadovybė ir bendruomenė

Palangos dekanato, kuriam priklauso Kalnalio bei Kūlupėnų bažnyčios, dekanas Marius Venskus teigė, jog vyskupiją išsyk pasiekusi ši nemaloni žinia: „Nėra pateisinama, kad M.Nausėda sėdo už vairo, neįvertinęs galimybių. Prieš įstatymus visi esame lygūs, kas būtume, nepriklausomai nuo pareigų. Gerai, kad klebonas pats prisiėmė atsakomybę už poelgį, – vyskupijos vadovai jo elgesį svarstys. Tačiau kaip dekanas tikiuosi, kad parapijiečiai už šį prasižengimą jo stipriai nepasmerks ir leis jam užbaigti pradėtą didžiulį bažnyčios statybos darbą“.

Kūlupėniškių manymu, Mindaugo Nausėdos klaidą su kaupu atperka jo darbai.

Į šią situaciją išsyk sureagavo ir Kūlupėnų bendruomenė. „Žmonės dar tą patį vakarą skambino man, išgyveno, kad taip atsitiko, nes kleboną gerbia kaip puikų parapijos administratorių, gerą dvasinį vadovą ir šiltą žmogų. Neišgirdau nė vieno priekaišto iš parapijiečių, visiems yra svarbus ne žmogaus suklupimas, o didelės jo pastangos Kūlupėnams“, – kalbėjo Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė.

Kūlupėniškių manymu, Mindaugo Nausėdos klaidą su kaupu atperka jo darbai.

Svarbiausia – bendras parapijiečių tikslas

Kūlupėnuose gyvenantis Kretingos rajono meras Juozas Mažeika apie pastarųjų dienų įvykius išsakė savo nuomonę kaip bendruomenės atstovas: „Turėjau progos pažinoti visus Kūlupėnų klebonus nuo parapijos įsteigimo pradžios. Parapija prisiėmė labai sunkią užduotį – pasistatyti bažnyčią. O kad tai būtų įgyvendinta, reikalingas vedlys, – juo įprastai ir būna klebonas. Kai sulaukėme M.Nausėdos, jis tapo pirmuoju žmogumi, kuris viską padarė, kad darbai eitų pirmyn – jis gebėjo visas kliūtis įveikinėti lyg ledlaužis – ir po kelerių metų jau susirinkome į savo bažnyčios pašventinimą“, – iškilmių dieną kalbėjo meras.

J.Mažeika mano, jog padidintas visuomenės dėmesys dėl šio įvykio tik parodo, kad kunigai kaip ir politikai yra neeiliniai asmenys.

Jis pratęsė mintį ir apie incidentą: „Klebonas tikrai rūpinasi savo parapija ir jos žmonėmis, yra jų dvasios ganytojas. Tačiau ir pats pirmiausia yra žmogus, kuriam nesvetimos nuodėmės. Vairavimas išgėrus – tikrai prasižengimas, ir tai yra teisėtvarkos reikalas. Kaip žmogaus jo pasmerkti nė vienas neturime teisės – moralinė našta gula ant jo paties ir už dvasios dalykus atsako tik jis pats. Klysti galime kiekvienas, tačiau suklydus svarbiausia – atsitiesti, suvokiant kaltę ir jos nenuneigiant“.

J.Mažeika mano, jog padidintas visuomenės dėmesys dėl šio įvykio tik parodo, kad kunigai kaip ir politikai yra neeiliniai asmenys.

„Gal ši klebono klaida buvo pats geriausias barometras: per ją pasimatė žmonių solidarumas dėl tikslo ir bendro darbo, į kurį susitelkė visa bendruomenė“, – pabrėžė R.Lubienė.

Anot jos, tai geriausiai buvo juntama po atlaidų, kai kūlupėniškiai neskubėjo namo, o rinkosi aikštelėje vaišintis kareiviška koše ir aptarti būsimus šios vasaros parapijos darbus.

pajurionaujienos.com

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min