Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 28d. 06:57

V.Tomaševskis nesitrauks iš LLRA-KŠS pirmininko pareigų: jaučia savo „aukso amžių“ politikoje

Valdemaras Tomaševskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valdemaras Tomaševskis

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) vedlys europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis žadėjo trauktis iš pirmininko pareigų, jei partija Seimo rinkimuose neperkops 5 proc. kartelės. Taip ir įvyko, į parlamentą pateko tik trys vienmandatėse apygardose išrinkti LLRA-KŠS nariai, tačiau V.Tomaševskis neatsistatydino. Pasak paties politiko, partija juo pasitiki.

„Aš pasitikrinau palaikymą taryboje, rezultatas buvo toks, koks buvo – solidus“, –15min komentavo V.Tomaševskis.

LLRA-KŠS daugiamandatėje apygardoje surinko 4,8 proc. rinkėjų balsų ir į Seimą nepateko.

„Mums nepavyko peržengti barjero, pritrūko labai nedaug. O jeigu neskaičiuojant sugadintų biuletenių, mes 5 proc. gavom, tai yra neblogas rezultatas“, – aiškino V.Tomaševskis.

Tai, pasak jo, ir įvertino partijos taryba. Seimo rinkimų rezultatų ji esą netraktuoja kaip nesėkmės.

Negalima sakyti, kad patyrėme nesėkmę.

„Buvo mūsų tarybos įvertinimas. Negalima sakyti, kad patyrėme nesėkmę. Tiesiog yra neperžengimas barjero, nors skaičiuojant ir negaliojančius balsus, mes netgi peržengėm barjerą“, – dėstė politikas.

LLRA-KŠS suvažiavimas V.Tomaševskį partijos pirmininku perrinko praėjusių metų liepą.

Pirmininkas renkamas keturių metų kadencijai.

V.Tomaševskis tikino jaučiantis pareigą tęsti darbą ir pažymėjo, jog dabar – jo aukso amžius politikoje.

„Žinot, koks yra aukso amžius politikui? Tai – 55–60 metų, kai dar turi jėgų ir be galo daug patirties. <...> Man 55-eri, tai aš patenku į šią aukso amžiaus politikų grandinę“, – šyptelėjo politikas.

„Varė protarybinę liniją“

LLRA-KŠS siekė, kad Seimo rinkimų rezultatai būtų pripažinti negaliojančiais, nes visuomenininkas Andrius Tapinas per rinkimus agitavo nebalsuoti už šią partiją.

Konstitucinis Teismas dėl praleisto termino šį klausimą nagrinėti atsisakė.

Politologo Virgio Valentinavičiaus nuomone, LLRA-KŠS į Seimą nepateko ne dėl visuomenininko A.Tapino vykdytos akcijos, o dėl pasikeitusio elektorato.

„Norėčiau tikėti, kad atjaunėjusiam lenkų rinkėjui nusibodo V.Tomaševskio klika, nusibodo gėdytis savo atstovų Seime“, –anksčiau 15min komentavo jis.

Politologas ragino partiją atsinaujinti, keisti lyderį.

„Dabar yra proga pakeisti vadovą, proga atsisakyti, arba bent jau nutolti, nuo senovinės, protarybinės linijos, kurią varė V.Tomaševskis, ir bristi į modernesnės politikos vandenį. LLRA-KŠS perspektyvą siečiau su esminiu vadovybės ir ideologinės platformos atnaujinimu“, – sakė V.Valentinavičius.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Virgis Valentinavičius
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Virgis Valentinavičius

Į Seimą iš LLRA-KŠS atstovų pateko buvusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė, Seimo nario patirties jau turėjęs Česlavas Olševskis ir buvusi Šalčininkų rajono mero pavaduotoja Beata Petkevič.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min