Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 19d. 16:30

Norvegijos ambasadorius Dag Malmer Halvorsen: norime bendradarbiauti su šalimis dėl vaikų teisių

Norvegijos Ambasadorius  Dag Malmer Halvorsen (viduryje)
Norvegijos ambasados nuotr. / Norvegijos Ambasadorius Dag Malmer Halvorsen (viduryje)

Norvegijos parlamente šį pavasarį bus svarstomas Hagos konvencijos ratifikavimas, prisidėsiantis prie Norvegijos nuolatinio siekio geriau ginti šalyje gyvenančių vaikų teises. Norvegijos Ambasadoriaus Lietuvoje Dag Malmer Halvorsen nuomone, konvencija palengvins bendradarbiavimą su Lietuva ir kitomis šalimis, todėl Norvegija galės geriau užtikrinti užsieniečių vaikų teisių apsaugą.

Statistiniais duomenimis, nepaisant šalies dydžio, tikimybė, kad vaikas iš netvarkingos šeimos pateks į globos namus, didesnė Lietuvoje nei Norvegijoje. Europos Tarybos ataskaita rodo, kad Norvegija yra viena iš grupės šalių, turinčių mažiausią skaičių globos namuose gyvenančių vaikų.

„Norvegija vaikų teisėms ir auklėjimui, jų gyvenimo sąlygoms skiria ypatingą dėmesį, – pranešme žiniasklaidai cituojamas Dag Malmer Halvorsen. – Vaiko apsaugos  tarnybos pagrindinis uždavinys yra užtikrinti, kad vaikams ir jaunuoliams, gyvenantiems sąlygomis, kurios gali pakenkti jų sveikatai ir vystymuisi, reikiamu laiku būtų suteikta reikalinga pagalba ir globa.“

Anot ambasadoriaus, tėvų globos panaikinimas visuomet yra tik paskutinė išeitis – tai didelė intervencija ir vaikų, ir tėvų atžvilgiu, be to, tėvų globos panaikinimui yra keliami griežti reikalavimai.

„Sprendimus dėl vaikų priežiūros suteikimo kitoms šeimoms priima Apskrities socialinės rūpybos tarnyba, o ne „Barnevernet“, kaip pastaruoju metu galėjo atrodyti iš pasirodžiusios informacijos. Visi sprendimai, nepriklausomai nuo to, su kokios šalies piliečių šeima yra susiję, gali būti apskųsti kasmet , tad visi žmonės turi teisę apginti savo šeimos gerovę“, – sako ambasadorius.

Norvegijos Vaiko apsaugos tarnyba yra nepriklausoma institucija, veikianti savivaldos lygmenyje.

„Vaiko apsaugos tarnybos prioritetas – pagalba. 8 atvejais iš 10, tai yra savanoriška pagalba namuose, siekiant padėti šeimai geriau funkcionuoti, kad vaikas ir toliau galėtų gyventi namuose“, – sako Ambasadorius, kuris patikslina, kad teikiama pagalba yra įvairiapusiška: tai ir patarimai, ir konsultacijos ar įvairios tėvų paramos priemonės, padedančios stiprinti tėvų globos vaidmenį.

JT Vaiko teisių konvencijoje, kuri yra integruota į Norvegijos įstatymus, teigiama, kad valstybė, kurioje gyvena vaikas, privalo apsaugoti vaiką pagal tos šalies įstatymus. Vaiko apsaugos įstatymas yra taikomas visiems Norvegijoje gyvenantiems vaikams, nepriklausomai nuo gyvenimo Norvegijoje statuso ar pilietybės, įskaitant ir Norvegijos piliečius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min