Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norvegijos premjeras Vilniuje pristatė šios šalies pirmininkavimo BJVT prioritetus

Jensas Stoltenbergas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Jensas Stoltenbergas
Šaltinis: 15min
0
A A

Svarbiausi Norvegijos pirmininkavimo Baltijos jūros valstybių taryboje (BJVT) prioritetai bus jūrinė politika, kova su prekyba žmonėmis ir pačios tarybos darbo efektyvumo didinimas.

Tai Baltijos jūros valstybių delegacijų vadovų spaudos konferencijoje Vilniuje trečiadienį sakė Norvegijos premjeras Jensas Stoltenberas. Ši šalis liepą perims pirmininkavimą BJVT iš dabar tarybai pirmininkaujančios Lietuvos.

„Išrinkome 3 prioritetus: jūrinė strategija, kova su prekyba žmonėmis ir pačios tarybos darbo efektyvumo didinimas“,  – sakė J.Stoltenberas. Pasak jo, Baltijos jūra yra pagrindinis dalykas, vienijantis visas BJVT šalis, todėl „viskas, kas yra susiję su ja, svarbu“. Norvegijos premjeras ypač išskyrė aplinkosaugos problemas. 

Premjeras Andrius Kubilius sakė, kad antradienį BJVT delegacijos diskutavo apie bendradarbiavimą Baltijos jūros regione. „Daug laiko praleidome kalbėdami apie ekonomikos problemas. Visi dėl globalinės krizės turėjome iššūkių pernai, bet taip pat žiūrime į ateitį“, – kalbėjo Lietuvos ministras pirmininkas.

11 BJVT narių Vyriausybė vadovai ir aukšto rango atstovai antradienį pasirašė Vilniaus deklaraciją „Baltijos jūros regiono vizija iki 2020 metų“. Joje, be kitų punktų, įsipareigojama sukurti, integruoti energetikos rinką, padidinti energijos vartojimo efektyvumą, naudotis atsinaujinančiais šaltiniais. Be to, užsibrėžiama gerinti jūros ekologinę būklę, užtikrinti teigiamą socialinę-ekonominę raidą, skatinti investicijomis, inovacijomis, informacinėmis technologijomis grįstos ekonomikos augimą, sukurti integruotą energetikos ir transporto infrastruktūrą. Taip pat kalbama apie glaudesnį regiono valstybių bendradarbiavimą, netgi būtinybę formuoti stiprią regioninę tapatybę.    

„Siekiame regioną paversti konkurencingiausiu pasaulyje. Matome labai geras perspektyvas ir ambicingą viziją regionui būti moderniausiam, globaliai konkurencingiausiam ir turtingiausiam“,  – sakė A.Kubilius. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min