Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Norvegijos teismas lietuvio ir rusės šeimai grąžino vaikus

Robertas Bendikas su žmona Tatjana ir dukromis
„Youtube.com“ stop kadras / Robertas Bendikas su žmona Tatjana ir dukromis
Šaltinis: 15min
0
A A

Norvegijos antros instancijos teismas paskelbė, kad rusei Tatjanai Bendikienei ir jos vyrui Robertui turi būti grąžinti vaikai, kuriuos socialinės tarnybos atėmė dar kovą, skelbia radijas „Rusijos balsas“.

„Posėdyje buvo apsvarstytas globos institucijų skundas. Jos atstovai tvirtino, kad nagrinėjant bylą pirmosios instancijos teisme, kuris taip pat nurodė grąžinti šeimai vaikus, buvo padaryta klaidų“, – trečiadienį pranešė vaikų teisių įgaliotinis prie Rusijos prezidento Pavelas Astachovas.

Trečiadienį paskelbtas sprendimas įsigalios liepos 23-Iąją.

15min.lt jau skelbė, kad Norvegijos teismas nusprendė, jog trys Norvegijos Torvikbukto gyvenvietėje gyvenančių Bendikų dukros be priežasties buvo paimtos iš šeimos ir keturis mėnesius buvo priverstos gyventi su svetimais žmonėmis.

Rusės T.Bendikienės ir lietuvio Roberto Bendiko šeima į Norvegiją iš Kaliningrado srities persikėlė prieš ketverius metus. Vyriausioji dukra, 13 metų Evelina, yra gimusi Rusijoje, jaunesniosios atžalos, penkerių Emilija ir 3,5 Eliza – Norvegijoje. Visi trys vaikai turi Rusijos pilietybę. Šiuo metu šeima gyvena Torvikbukto gyvenvietėje.

Vaikai iš šeimos buvo atimti, kai socialines tarnybas pasiekė vyriausiosios dukters draugės skundas. 12-metė mokyklos direktorei pranešė, kad bičiulė dažnai praleidžia pamokas ir būna liūdna, esą greičiausiai tėvai ją muša. Direktorė nedelsiant pranešė atsakingiems pareigūnams.

Tarnybos nedelsiant sureagavo, jau tą pačią dieną mergaitės negrįžo namo.

T.Bendikienė neigė informaciją, jog šeima mušė vaikus.

Nepaisant to, kad dar liepos pradžioje pirmos instancijos teismas buvo palankus ir nurodė vaikus grąžinti tėvams, mergaitėms su gimdytojais pasimatyti taip ir neleista.

Globojo savanoriai

Mergaites šį laiką globojo savanorių norvegų šeima, tačiau ji po kurio laiko vyriausiąją seserį sumanė atskirti nuo jaunesnių, taip dar labiau pagilindama jų skausmą. Seserys nesimatė kurį laiką, gyveno skirtingose miesto pusėse. Formali tokio atskyrimo priežastis – savanorių šeimai buvo per daug sudėtinga susitvarkyti su trimis globotinėmis.

Dukrų tėvas mano, kad tai vaikų teisių tarnybų kerštas už tai, kad šis žiniasklaidai papasakojo, jog dukroms neleidžiama tarpusavyje kalbėtis rusiškai. Apie tai vyriausioji dukra tėčiui pasakė susitikimo metu. Paklausus vaikų teisių tarnybos, kodėl taip elgiamasi, seserys buvo atskirtos.

Bendikams su dukterimis leista matytis kas dvi savaites. „Paskutinį kartą po tris valandas su jomis bendravome sekmadienį, o su vyriausiąja – šeštadienį“, – pasakojo R.Bendikas. Dukros vis klausė tėvų, kada galės grįžti namo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Norvegija Rusija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min