Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 20d. 10:39

N.Požarskienės kandidatūrai pasipriešino Generalinė prokuratūra ir valdantieji

Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Generalinė prokuratūra

Neoficialiai kaip kandidatė į generalinio prokuroro pareigas įvardyta Palangos miesto vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė neįtiko Generalinei prokuratūrai ir pagrindinėms valdančiosioms Seimo frakcijoms, rašo „Lietuvos rytas“.

Praėjusią savaitę Dalia Grybauskaitė ir jos komanda džiugiai pranešė, kad pagaliau rado žmogų, kuris sutiko užimti kėdę, kurioje dabar sėdi laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas. Tiesa, šalies vadovė tuomet taip ir neatskleidė, kas tas drąsuolis ar drąsuolė, priėmęs ar priėmusi pasiūlymą. Prezidentė tik pranešė, kad naująją kandidatūrą Seimui pateiks artimiausiu metu.

Bet iškart pasklido žinios, kad prezidentė turėjo galvoje Palangos miesto vyriausiąją prokurorę Nijolę Požarskienę. Ši pareigūnė ir pati neneigė, kad šalies vadovės akys nukrypo į ją, tačiau dar žadėjo „pagalvoti“.

Vakar įvairių Seimo frakcijų atstovai „Lietuvos rytui“ pranešė gavę iš prezidentūros pranešimą, kad nei N.Požarskienės, nei jokio kito kandidato ar kandidatės į Generalinės prokuratūros vadovus Seimas kol kas nesulauks.

Tvirtinama, kad tai lėmė net kelios priežastys. Esą N.Požarskienės kandidatūra privertė piestu stoti visą Generalinę prokuratūrą, taip pat prezidentei nagus nusprendė parodyti pagrindinės valdančiosios Seimo frakcijos.

Šaltinių teigimu, ypač nepalankiai į kandidatūrą iš Palangos reagavo konservatoriai – jie labiausiai norėtų šiame poste matyti jiems itin artimą žmogų. Kalbama, kad dešiniųjų patriarchas Vytautas Landsbergis bendražygius agituoja remti buvusio generalinio prokuroro Kazio Pėdnyčios kandidatūrą.

Tarp kandidatų minimas ir buvęs Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Vytautas Greičius.  Kai kurie politikai aiškino, kad pati N.Požarskienė „suprato padėtį“ ir atsiėmė kandidatūrą.

Šalies vadovės patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Markevičius vakar patvirtino, kad prezidentė per anksti pasigyrė pagaliau baigusi naujojo generalinio prokuroro paieškas.

„Kandidato dar nėra. Yra labai didelis kandidatų ratas. Kai tik iš jo bus pasirinktas konkretus žmogus, iš karto bus pranešta ir jis bus pateiktas Seimui. Kada tai įvyks? Artimiausiu metu“, – aiškino patarėjas. 

Temos: 1 Prokuratūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min