Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nubraukė beveik 900 darbo vietų

Raimundas Palaitis – vidaus reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Raimundas Palaitis – vidaus reikalų ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė šiandien nusprendė mažinti valdininkų armiją. Planuojama panaikinti 874 pastaruosius pusę metų laisvus buvusius etatus.

Ministrų kabinetas nutarimą dėl laisvų etatų naikinimo turėjo priimti dar praėjusią savaitę, tačiau sulaukta prašymo dar kartą perskaičiuoti neužimtas darbo vietas. Šiandien Vyriausybė pritarė laisvų etatų mažinimui, tačiau šis sprendimas sulaukė diskusijų ir nepasitenkinimo.

Gynė saviškius

Pavyzdžiui, Kalėjimų departamente planuojama naikinti 89 etatus, nors iš tiesų laisvų yra tik 36-i.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis per Vyriausybės posėdį teigė, kad toks neapsižiūrėjimas ir neatitikimas yra pačių institucijų problema, nes jos turinčios tvarkingai pildyti valdininkų registrus.

Pasak jo, šis priimtas nutarimas dar bus ne kartą keičiamas ir koreguojamas vykdant vidines ministerijų reformas ar atsiradus papildomų etatų poreikiui.

Tai, kad reikės atleisti dirbančius žmones, teigė ir posėdyje dalyvavęs Klaipėdos apskrities viršininko pavaduotojas Artūras Šulcas. „Šiuo sprendimu mes turėsime atleisti 6 dirbančius pareigūnus, nes pinigai nebuvo skirti tuštiems etatams“, – ministrams aiškino A.Šulcas.   

 Finansų ministras Algirdas Šemeta sakė, kad savivaldybėms finansavimas skirtas įskaičiuojant neužimtus etatus. „Tai yra melas, kad neskyrėme lėšų už tuščius etatus. Lėšos biudžete yra numatomos visiems etatams, tokia yra planavimo metodika. Tai, kad jūs turėdami laisvų etatų, lėšas už juos panaudojate priedams ir priemokoms mokėti,  jau yra institucijos dalykas“, – A.Šulcui atkirto finansų ministras.

Atleis dirbančius tarnautojus

A.Šulcas po posėdžio žurnalistams teigė, kad taupyti reikia mažinant atliekamas funkcijas ir atsisakant dubliavimosi. „Bet kuri demokratiška valstybė anksčiau ar vėliau apauga įvairiomis institucijomis, kurių pareigos dubliuojasi. Pavyzdžiui, valstybinė švietimo priežiūra. Klaipėdos apskrities administracijoje turime 6 specialistus, ministerija turi atitinkamą jų skaičių, yra švietimo specialistų ir savivaldybėje. Ne trys Jonai turėtų vieną darbą atlikti, o vienas“, – žiniasklaidai teigė valdininkas.

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis pritarė jo idėjoms, kad reikia atsisakyti besidubliuojančių funkcijų. Tačiau jis priminė, kad būtent apskričių viršininkų administracijų turėtų nebelikti ir jų funkcijos bus padalintos vyriausybinėms institucijoms ir savivaldybėms.

Ministras po posėdžio teigė, kad laisvų etatų naikinimas – tik pirmas žingsnis. Pasak jo, šiuo žingsniu panaikinta maža dalis valstybinių etatų – esą šiuo metu yra per 30 tūkst. nestatutinių ir maždaug tiek pat statutinių pareigūnų.

R.Palaitis neatmetė galimybės, kad kitas žingsnis bus užimtų etatų naikinimas ir valdininkų atleidimas iš darbo. „Jei valstybės biudžeto reikalai ir toliau prastės, reikės mažinti biudžetą ir teks atleisti kai kuriuos tarnautojus“, – teigė ministras. Pasak jo, toks sprendimas bus svarstomas balandžio mėnesį. Iki to laiko tikimasi sulaukti Saulėlydžio komisijos išvadų, kur dar galima sutaupyti valstybės įstaigose ir institucijose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min