Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 6d. 07:55

„Nukenksmintas savo noru“

Gintaras Steponavičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gintaras Steponavičius
Švietimo ir mokslo ministras liberalas Gintaras Steponavičius įvykdė savo ketinimus ir atsikratė jam neįtikusio tarnautojo.

Ilgametis Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) direktorius 51-erių Eugenijus Stumbrys nuo sausio turi naują tarnybą. Septynerius metus SKVC vadovavęs fizikos mokslų daktaras nuo šiol dirba Lietuvos mokslo tarybos (LMT) Mokslo programų skyriaus vedėju. LMT steigėjas – Seimas. Įstatymas numato teisę valstybės tarnautoją perkelti iš vienos valstybės tarnybos vietos į kitą be konkurso.

Švietimo ir mokslo ministro raginimų savo noru palikti SKVC vadovo kėdę E.Stumbrys sulaukė gruodį. Nei G.Steponavičius, nei E.Stumbrys tuomet plačiau susidariusios situacijos nekomentavo.

„Mūsų santykiai su ponu E.Stumbriu išlieka korektiški. Vertinu jį kaip profesionalų specialistą, tačiau turiu pripažinti, kad jo asmeninės savybės, bendravimas su aukštosiomis mokyklomis neleido kurti partneriškų santykių, jie iš esmės buvo direktyviniai“, – paklaustas, kodėl neįtiko valdininkas, vakar LŽ sakė G.Steponavičius. Ministras teigė turįs priekaištų SKVC atliekamam aukštųjų mokyklų studijų programų vertinimo procesui, ekspertų parinkimui. „Tai trukdo teigti, kad SKVC veikė kaip nešališka ir nepriklausoma institucija“, – sakė ministras. Pasak ministerijos vadovo, naujos E.Stumbrio pareigos buvo „bendras korektiškas sprendimas“.

Šiuo metu SKVC turi laikiną vadovą. Po kelių savaičių bus skelbiamas konkursas eiti direktoriaus pareigas. G.Steponavičius viliasi, kad į šį postą pretenduos „ne vienas ir ne du iškilūs žmonės“, todėl bus iš ko pasirinkti. „Kol įvyks naujojo SKVC direktoriaus rinkimai, nuo komentarų norėčiau susilaikyti“, – vakar LŽ sakė E.Stumbrys. Paklaustas, ar tai rodo, kad jis ketina dalyvauti konkurse, E.Stumbrys teigė negalįs pasakyti „nei taip, nei ne“.

Iš direktoriaus pareigų E.Stumbrys pasitraukė savo noru, nors neslėpė mėginęs su ministru tartis, kad to daryti nereikėtų. „Po antro pokalbio supratau, kad gresia karas ir, ko gero, viešas. Man buvo gaila įstaigos, kurios galimybės dalyvauti tame kare nepalyginamai silpnesnės“, – teigė buvęs vadovas. Buvęs SKVC direktorius prisipažino numanąs, kurie du akademinės bendruomenės atstovai, priklausantys G.Steponavičiaus aplinkai, galėjo juo skųstis, tačiau pavardžių neįvardijo. „Jų metodai žinomi“, – sakė E.Stumbrys.

Visi, kam darbo klausimais teko susidurti su E.Stumbriu, apibūdino jį kaip tikrą profesionalą bei principingą žmogų. Griežtą poziciją buvęs SKVC vadovas pademonstravo aiškinantis dviejų politikų – Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho bei socialdemokrato Gedimino Kirkilo diplomų teisėtumo reikalus. Nenuneigiami E.Stumbrio bei SKVC nuopelnai demaskuojant Lietuvoje nelegalų, svetimų valstybių globojamą aukštąjį mokslą.

 

 

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min