Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 9d. 12:28

Numatytas finansavimas Valdovų rūmams 2011 metais nemažės

Valdovų rūmai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Valdovų rūmai
Seimas ketvirtadienį atmetė siūlymą kitais metais neskirti, kaip planuojama, 16 mln. Lt Valdovų rūmų statyboms.

Parlamentui svarstant kitų metų nacionalinio biudžeto projektą, 29-iems parlamentarams balsavus „už“, 13-ai „prieš“ ir 36-iems susilaikius, buvo atmestas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narės Aurelijos Stancikienės siūlymas nurėžti minėtus 16 mln. Lt. Parlamentarė siūlė neskirti šių pinigų, mat atlikdama Valdovų rūmų auditą Valstybės kontrolė rado begalę pažeidimų: nenustatyta galutinė statinio kaina, laiku neparengtas viso rūmų komplekso projektas, statybos ir projektavimo darbai atlikti vienu metu, naujos statybos darbams nepagrįstai taikyti restauravimo darbų įkainiai, atstatymo darbai perkami neskaidriai ir pažeidžiant esmines Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, nenumatytos reikiamos rangovo kontrolės priemonės ir t. t.

Iš tikro mes kalbame ne apie Valdovų rūmus, bet apie korupciją ir skaidrumą, – tvirtino A.Stancikienė.Anot A.Stancikienės, kol Generalinė prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo didelės vertės svetimo turto išvaistymo ir piktnaudžiavimo atstatant Valdovų rūmus, pagrįstai kyla abejonių, ar verta skirti jiems papildomai pinigų. „Iš tikro mes kalbame ne apie Valdovų rūmus, bet apie korupciją ir skaidrumą“, – tvirtino Seimo narė.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė prasitarė, kad pateko į „labai nedėkingą“ situaciją ir informavo Seimą, jog Vyriausybė yra nutarusi nepritarti A.Stancikienės siūlymui. Anot ministrės, reikia tęsti darbus Valdovų rūmuose, kad juose 2013 metais galėtų vykti numatyti Europos Sąjungos Tarybos renginiai, mat tais metais Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai. 

„Šiam tikslui yra numatyti 32 mln. Lt per dvejus metus. Be to, atliktais vertinimais, neskyrus šio finansavimo, vis tiek reikėtų kitais metais skirti 6 mln. Lt, kad būtų apsaugotos patalpos, kurios jau įrengtos“, – pabrėžė I.Šimonytė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

23:28
00:46
00:40

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min