TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo 2012-ųjų skiriant pensiją nebus būtina pateikti „Sodrai“ duomenų apie pajamas iki 1994 m.

Senoliai.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Senoliai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo 2012 metų įsigalios Pensijų įstatymo pataisos, pagal kurias skiriant senatvės pensiją, bus galima neatsižvelgti į duomenis apie turėtas pajamas iki 1994 metų. Žmonės, turėję stažo, įgyto prieš ir po 1994 m., turės galimybę rinktis, iš kurio laikotarpio pajamų bus apskaičiuotas draudžiamųjų pajamų koeficientas – ar tik iš pajamų, gautų po 1994 metų, ar pagal šiuo metu galiojančią tvarką, t.y. atsižvelgiant ir į 1984-1994 metų laikotarpio pajamas.

Senatvės pensija yra sudaryta iš trijų dalių – pagrindinės pensijos dalies, papildomos, ir, jei įgytas stažas didesnis nei 30 metų – priedo už stažo metus. Papildoma dalis apskaičiuojama pagal tam tikrą formulę. Joje be kitų sudedamųjų dalių yra ir asmens draudžiamųjų pajamų koeficientas, apskaičiuotas pagal 5 paeiliui einančių kalendorinių metų pajamas, gautas 1984-1993 m. laikotarpiu.

Nuo ateinančių metų skiriant naujas pensijas, asmens draudžiamųjų pajamų koeficientą galima bus skaičiuoti taip kaip dabar, atsižvelgiant į draudžiamąsias pajamas iki ir po 1994 m. sausio 1 d. (pagal šiuo metu galiojančią tvarką), arba atsižvelgti į 5 palankiausius paeiliui einančius metus po 1994 metų.

Primename, kad nuo 1994 m. „Sodros“ informacinėje duomenų bazėje kaupiami visų apdraustųjų duomenys. Keletą metų „Sodra“ vykdė duomenų kaupimo akcijas, darbuotojai vykdavo į įmones, rinko stažą ir pajamas įrodančius dokumentus centralizuotai, šiuo dalyku padėjo ir iki šiol padeda pasirūpinti specialistai skyriuose.

„Sodros“ teritoriniam skyriui galima pateikti dokumentus apie savo socialinio pensijų draudimo stažą, įgytą iki 1993 m. gruodžio 31 d. – darbo knygelę, archyvuose saugomų dokumentų nuorašus ar išrašus, karinį bilietą (jei atliko karinę tarnybą) ir darbdavio ar archyvo išduotą pažymą apie draudžiamąsias pajamas (darbo užmokestį), turėtas nuo 1984 m. sausio 1 d. iki 1993 m. gruodžio 31 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Pajamos Sodra Pensija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min