Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo Adamkaus iki Adamkavičių

Valdas Adamkus
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Valdas Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaulių „Aušros“ muziejuje kabantys Kolainių dvaro valdytojų Jono ir Onos Adamkavičių portretai sukėlė muziejininkų susidomėjimą.

Manoma, kad juose vaizduojami prezidento Valdo Adamkaus protėviai. Pats šalies vadovas tokios galimybės neatmeta, tačiau ar tai tiesa, paaiškės po kelių mėnesių, muziejininkams ištyrus Prezidento genealoginį medį, – pranešė LTV laida „Šiandien“.

Jono ir Onos Adamkavičių portretai nutapyti nežinomo dailininko XVII amžiaus viduryje. Ši giminė Šiaulių krašte pirmą kartą paminėta 1512 metais, kai nusipirko Kolainių dvarą Kelmės rajone. Paskutinysis iš giminės, kuris valdė dvarą, buvo žemaičių raštininkas LDK pulkininkas Jonas Adamkavičius. Jis 1750 metais pastatė karmelitų vienuolyną ir jam paliko visą turtą.

Atvaizdai įdomus tuo, kad tai gali būti vieninteliai Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus protėvių portretai, išlikę iki šių dienų.

„Jo giminės rezidavo ir gyveno Šiaulių krašte. Dar ir dabar jis čia turi giminaičių. Tad dabar muziejininkų užduotis – visų pirma išsiaiškinti tiesioginį ryšį“, – teigė Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza.

Portretus yra matęs ir šalies vadovas V.Adamkus. Jis neatmeta galimybės, kad juose nutapyti jo protėviai.

„Giminė tame regione yra įsitvirtinusi. Kitas dėdė gyveno Plateliuose, turėjo savo dvarą ir vaistinę, buvo farmacininkas.   tėvas ir mano seneliai yra palaidoti Šiauliuose. Taip kad tas visas regionas daugiau ar mažiau sujungtas su mano šeimos nariais“, – teigė V. Adamkus.  

Pasitvirtinus informacijai, kad muziejuje saugomi V. Adamkaus protėvių portretai, ekspoziciją rengiamasi papildyti ir Prezidento portretu. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Valdas Adamkus
Parašykite atsiliepimą apie 15min