Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 15d. 17:39 , Atnaujinta: 2017 kovo 15d. 17:56

Nuo K.Pūko nukentėjusios merginos kreipėsi į prokurorus

Kęstutis Pūkas po pokalbio su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstutis Pūkas po pokalbio su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu

Debesys virš parlamentaro Kęstučio Pūko galvos darosi vis tamsesni. Ketvirtadienį ne tik pradedama jo apkaltos procedūra teisme, tačiau jam gresia ir teistumas.

Nukentėjusių merginų atstovas advokatas Karolis Rugys 15min patvirtino, kad merginų pareiškimai prokurorams įteikti. „Korektiškai palaukėm, tačiau deramo nuoširdaus atsiprašymo merginos nesulaukė, pasitraukimo iš užimamų pareigų taip pat“, – teigė jis.

K.Rugys ketvirtadienį 9 val. dalyvaus 15min tiesioginėje transliacijoje, kur atsakys į skaitytojų ir žiūrovų klausimus.

Karolis Rugys
Karolis Rugys

Advokatą nustebino, kad prokurorai tyrimo nepradėjo savo iniciatyva. Baudžiamasis kodeksas numato, kad seksualinio priekabiavimo aukos pačios privalo kreiptis su pareiškimu ir teisingumo siekti privataus kaltinimo tvarka.

Tiesa, numatytos dvi išimtys. Prokurorai savo iniciatyva tyrimą gali pradėti, jeigu auka pati kreiptis negali arba jeigu ši veika įgyja visuomeninę svarbą. Būtent šia išimtimi ir buvo galima pasinaudoti. Nepaisant didelio rezonanso tyrimas pradėtas nebuvo.

„Po gautų pareiškimų, tikiuosi, atsižvelgę į argumentus, prokurorai peržiūrės savo poziciją. Teisinių priemonių yra, manau, reikės išnaudoti jas visas. Merginos dabar yra nusiteikusios ryžtingai, advokatas darbingai, visuomenės palaikymas yra“, – teigė K.Rugys.

Jis dėkojo merginoms, kad patikėjo ir pasirinko ne lengviausią, o teisingiausią kelią. „Prasideda teisinė kova ne tik už savo teises, bet ir prieš ydingą sistemą, kuri, manau, pasikeis“, – sakė jis.

Pasak K.Rugio, viena mergina yra dirbusi pas Seimo narį jo padėjėja Seime, kitos dvi bandė darbintis į Seimo nario padėjėjos pareigas.

Kaip BNS trečiadienio vakarą patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė, šis pareiškimas yra gautas. Pasak jos, prokuratūra gavo ir dar vieną atskirą moters pareiškimą su panašiais kaltinimais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:05
02:14
01:11

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min