Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo karščio ir smogo į Lietuvą sprunkančius rusus stabdo vizos

Smogas Maskvoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Smogas Maskvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo kaitros ir degėsių kenčiantys maskviečiai bando pasprukti į Baltijos pajūrį. Jie gulte apgulė kelialapius į Lietuvą parduodančias turizmo agentūras, tačiau Rusijos piliečių keliones pristabdo vizos, skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“.

Maskvoje veikiančios Lietuvos turizmo agentūros „Poilsis pajūryje” direktorius Edmundas Kevišas teigia, kad  maskviečiai masiškai bėga iš miesto, o į Lietuvą poilsiautojus siunčiančios agentūros užverstos prašymais išvažiuoti, rašoma „Lietuvos ryte“.

Žmonės mūsų šalyje nori praleisti visą mėnesį ir už kelialapius pasirengę mokėti keliolika tūkstančių litų. Tačiau norintys skubiai išvykti rusai atsisako vizos laukti tris darbo dienas ir važiuoja kitur. „Vien praėjusią savaitę mes pardavėme kelialapių į Lietuvą beveik už 800 tūkst. litų, o galėjome parduoti bent keletą kartų daugiau”, – dienraščiui pasakojo E.Kevišas.

Turizmo agentūros vadovas tvirtino, kad net dvigubą kainą – per 240 litų – už skubią vizą sumokėję rusai ir pirmadienį agentūrai atidavę dokumentus leidimą važiuoti į Lietuvą gauna tik ketvirtadienį. Tuo tarpu viduryje savaitės į agentūrą atėję maskviečiai vizos dar priversti laukti ir savaitgalio dienas.

Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorius Rolandas Kačinskas aiškino, kad pagal Šengeno šalių sutarties reikalavimus vizos išdavimas gali užtrukti iki trijų dienų.

Tačiau praėjusiais metais apie 10 tūkstančių rusų į Lietuvos kurortus poilsiauti išsiuntusios agentūros „Poilsis pajūryje” direktorius mano, kad vizos galėtų būti išduodamos greičiau. Ambasados konsuliniame skyriuje Maskvoje tris dienas tikrinami net tie asmenys, kurie visai neseniai viešėjo Lietuvoje.

Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktoriaus pavaduotojas Tauras Pajaujis tvirtino, kad greičiau išduoti vizas neleidžia būtinosios procedūros. Anot jo, konsulinio skyriaus darbuotojai dirba viršydami savo galimybes, kasdien išduoda 350–400 vizų.

„Dėl vangių vizų išdavimo procedūrų Lietuva tarp rusų praranda gerą vardą, mūsų šalies ekonomika – milijonus litų, o Lietuvos kurortai – būsimus poilsiautojus, kurie nuo gamtos stichijos prieglobstį renkasi Baltijos pajūryje”, – „Lietuvos rytui“ kalbėjo E.Kevišas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min