Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 24d. 21:24 , Atnaujinta: 2020 kovo 24d. 21:59

Lietuvoje – antroji koronaviruso auka: mirė Santaros klinikose gydyta moteris iš Ukmergės

Vilnius per karantiną
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Vilnius per karantiną

Lietuvoje nuo koronaviruso mirė antrasis žmogus, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Mirė garbaus amžiaus ukmergiškė, kuri anksčiau buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės, kurioje koronavirusas fiksuotas medikams ir kur buvo gydoma pirmoji koronaviruso auka.

„Sveikatos apsaugos ministerija su liūdesiu praneša, kad šį vakarą Santaros klinikose mirė antroji koronaviruso infekcijos auka. Moteris priklausė rizikos grupei. Reiškiame nuoširdžią užuojautą artimiesiems“, – nurodoma pranešime.

Netrukus SAM patikslino, kad pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus, jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

15min žiniomis, antradienį vakare mirė garbaus amžiaus moteris, jai buvo per 90 metų.

„Labai liūdna, kad mirtys nuo koronaviruso infekcijos neaplenkė ir Lietuvos. Nuoširdžiai užjaučiame moters šeimą ir artimuosius“, –pranešime spaudai cituojamas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Meras: tiria ne visus kontaktinius medikus

Ukmergės meras Rolandas Janickas apie dar vienos ukmergiškės mirtį sužinojo iš 15min.

Jis svarstė, kad galbūt moteris buvo perkelta į Santaros klinikas, nes Ukmergės ligoninėje fiksavus koronaviruso atvejį medikei dalį pacientų teko perkelti į kitas gydymo įstaigas.

Tačiau galiausiai paaiškėjo, kad moteris iš Ukmergės ligoninės buvo ne perkelta, o išrašyta.

Ukmergės meras „darbietis“ R.Janickas tikino, kad, jo žiniomis, šiuo metu Ukmergėje jau nustatyti 8 koronaviruso atvejai.

R.Janickas piktinosi ir tuo, kad iki šiol ne visiems su užsikrėtusia kolege kontaktavusiems medikams yra atlikti koronaviruso tyrimai. Dėl to, anot jo, artimiausiomis dienomis galime sužinoti apie daugiau ligos atvejų Ukmergėje.

„Medikų kontaktų ratas yra apie 130, o atlikta tyrimų vos 10–15. Yra daug problemų ir klausimų. Mes laukiame, kad tuos testus atliktų visiems. Būtų daug aiškiau, bet kažkodėl žiūri tik pagal simptomus“, – apgailestavo jis.

Dėl koronaviruso paskleidimo Ukmergėje policija atlieka ikiteisminį tyrimą. Įtariama, kad virusas buvo platinamas nusikalstamai. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras 15min teigė atsekęs, kad viena medikė ligoninėje galėjo užsikrėsti nuo iš Šiaurės Italijos grįžusio ir saviizoliacijos nesilaikiusio kolegos. Tačiau jis pats pasakojo iš Italijos grįžęs vasario 15 dieną, kai COVID-19 Lietuvoje dar nieko per daug negąsdino ir izoliacija būtina buvo tik parvykusiems iš Kinijos.

Medikų kontaktų ratas yra apie 130, o atlikta tyrimų vos 10–15.

Tačiau meras tikino, kad skelbti miestą viruso židiniu ir jame įvesti griežtesnes karantino sąlygas – ne savivaldybės, o Vyriausybės valioje.

„Manau, kad židinių yra visur, bet pas mus buvo tas atvejis ligoninėje, tai tiek. O kadangi buvo ten skyriuje, kur viena buvo mirtis, pagyvenusių žmonių, tai gal ten ir buvo antras atvejis. Iš ten buvo pervežti keli pacientai, kai skyrių uždarinėjo. Tikėtinas toks variantas“, – svarstė jis.

Tai jau antroji nuo koronaviruso mirusi auka Lietuvoje.

Pirmoji auka – taip pat Ukmergėje

Pirmasis koronavirusu COVID-19 užsikrėtęs žmogus šalyje mirė praėjusį penktadienį Ukmergės ligoninėje, kur galėjo ir užsikrėsti infekcija.

Ukmergės ligoninėje anksčiau gulėjusi 83 metų moteris iš jos buvo išrašyta kovo 19 dieną, bet vėliau pristatyta į skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Koronavirusas jai buvo nustatytas po mirties.

Pradėtas tyrimas

Vilniaus apskrities policija dėl Ukmergės ligoninėje išplitusio koronaviruso yra pradėjusi tyrimą, taip pat tyrimas pradėtas ir pirmosios mirusios garbaus amžiaus moters mirties priežasčiai nustatyti.

Institucijos pirštu beda į vieną mediką, kuris esą nesilaikė saviizoliacijos, bet jis pats pasakojo iš Italijos grįžęs vasario 15 dieną, kai COVID-19 Lietuvoje dar nieko per daug negąsdino ir izoliacija būtina buvo tik parvykusiems iš Kinijos.

Dėl kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, kai dėl to liga išplito, gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Lietuvoje iš viso yra patvirtinti 209 koronaviruso atvejai, du žmonės mirė. Moteris, kuriai pirmai vasario pabaigoje buvo diagnozuota infekcija, yra pasveikusi.

SAM primena, kad karantinas šalyje paskelbtas siekiant maksimaliai sumažinti viruso, ypač pavojingo vyresnio mažiau žmonėms, plitimą. Žmonės raginami kiek įmanoma vengti susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Komentarai: 31

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min