Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 23d. 20:15

Nuo liepos ministerijose ir jų įstaigose bus pusantro šimto mažiau pareigybių

Sveikatos apsaugos ministerija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Sveikatos apsaugos ministerija

Vyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė siūlymui naikinti 255 daugiau kaip metus laisvas buvusias pareigybes ministerijose ir joms pavaldžiose įstaigose. Tačiau realiai nuo liepos bendras didžiausias leistinas pareigybių skaičius sumažės 160.

Taip yra todėl, kad septynios augalų veislių tyrimo stotys bus prijungtos prie Valstybinės augalininkystės tarnybos (VAT) ir 91 tokių stočių darbuotojų pareigybė yra perkeliama į VAT. Tuo pačiu principu perkeliamos 35 Valstybinės mašinų bandymo stoties pareigybės.

„Po reorganizacijos didžiausią leistiną pareigybių skaičių reguliuos Vyriausybė ir todėl nuo liepos 1 dienos bendras pareigybių skaičius sumažės 160 pareigybių – dėl dviejų reorganizuojamų valstybės įstaigų formaliai pareigybių skaičius padidėja, tačiau papildomų biudžeto lėšų tam nereikės, iš biudžeto išlaikomų darbuotojų skaičius nebus didinamas“, – pabrėžia Vyriausybė.

Taip pat 31 pareigybė nuo gegužės bus panaikinta Migracijos departamente. Jungiant Narkotikų kontrolės departamentą su Valstybine tabako ir alkoholio kontrolės tarnyba bus panaikintos penkios pareigybės.  Daugiausia – 136 – pareigybių (iš jų 58 – statutinių) turėtų nelikti Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose įstaigose.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei jai pavaldžios įstaigos turėtų netekti 42, Aplinkos ministerijai pavaldžios įstaigos – 18, Užsienio reikalų ministerija – 16, Finansų ministerija ir jai pavaldžios įstaigos – devynių pareigybių.

Kitose ministerijose ir joms pavaldžiose įstaigoje numatoma naikinti mažiau pareigybių: Energetikos ministerijai pavaldžiose įstaigose – septynias, Švietimo ir mokslo ministerijoje – keturias, Krašto apsaugos ministerijai pavaldžiose įstaigose – tris, Teisingumo ministerijai pavaldžiose įstaigose – dvi, Ūkio ministerijai pavaldžiose įstaigose – vieną pareigybę.

Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžiose įstaigose pareigybių skaičius mažinamas aštuoniomis, bet dviem pareigybėmis išaugs ministerijos leistinas darbuotojų skaičius, dar trimis – Valstybinės valstybių kontrolės tarnybos darbuotojų skaičius.

Pagal patvirtintą projektą, Ministro pirmininko tarnybai ir Vyriausybei atskaitingose institucijose turėtų būti panaikinta 14 laisvų pareigybių.

Pagal Vidaus reikalų ministerijos parengtą pirminį projektą, planuota naikinti daugiau kaip 300 laisvų pareigybių, tačiau šis klausimas po pasitarimo vasario pradžioje grąžintas tikslinti ministerijų atstovams. Po šio tikslinimo naikinamų pareigybių pusšimčiu sumažėjo – esą kol projektas buvo derintas, pasikeitė situacija.

Nesiūloma naikinti tik tų ilgiau kaip vienus metus laisvų pareigybių, į kurias paskelbtas arba jau įvykęs konkursas. Taip pat nenaikinamos atašė pareigybės bei pareigybės, į kurias asmenys perkelti nutarimo projekto derinimo metu. Nenaikinamos ir laisvos vadovų pareigybės.

Pasak Ministro pirmininko tarnybos, per dvejus pastaruosius metus centrinėse valdžios institucijose, tai yra tose, kurioms didžiausią leistiną skaičių nustato Vyriausybė, realių valstybės tarnautojų (be statutinių) ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, sumažinta 13 procentų.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min