Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo nedarbo gali išgelbėti naujos idėjos ir verslumas

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

„Šiandien nėra nieko svarbesnio, kaip skatinti žmonių iniciatyvą kurti verslą ir naujas darbo vietas. Lietuvos žmonės darbštūs ir išradingi, tačiau dar nepakankamai verslūs. Kas penktas bedarbis šalyje yra jaunesnis nei 25 metų. Todėl visi – valdžios institucijos, verslininkai, mokslininkai – turi susivienyti dėl bendro reikalo – skatinti žmonių, ypač jaunimo, verslumą, palaikyti jų iniciatyvas ir padėti imtis verslo“, – teigia prezidentė.

Jaunimo nedarbo bei jaunimo verslumo ugdymo ir skatinimo problemas prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien popiet aptars su mokslo ir technologijų parke „Saulėtekio slėnis“ įsikūrusių unikaliais išradimais garsėjančių įmonių vadovais, mokslininkais ir universitetų studentais.

Prezidentės teigimu, valstybė privalo remti pažangiausių šalies mokslininkų ir verslininkų idėjas bei aukščiausių technologijų produktus gaminančias įmones, pavyzdžiui, tokias kaip rytoj veiklą pradedanti saulės baterijų gamykla.

Šalies vadovės įsitikinimu, ypatingą dėmesį skirdami aukštųjų technologijų įmonių kūrimui ir plėtrai, ne tik sukurtume naujų darbo vietų gabiam, moderniai mąstančiam šalies jaunimui, bet ir pritrauktume naujų investicijų, skatintume šalies ūkio pažangą. Lietuva gali tapti aukštų technologijų ir išsilavinusios darbo jėgos šalimi, teigia prezidentė.

„Jaunųjų mokslininkų ir verslininkų bendradarbiavimas gali padėti greičiau atsigauti šalies ūkiui ir Lietuvai tapti modernia šalimi. Todėl Švietimo, Ūkio bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos privalo neatidėliodamos ieškoti sprendimų jaunimo verslumui skatinti, verslo sąlygoms gerinti bei mokslo ir verslo slėniams kurti", – pabrėžia prezidentė.

Prezidentės teigimu, šalies gyventojai pasigenda suprantamos ir operatyvios informacijos ne tik apie galimybes kurti savo verslą, bet ir apie šalies ūkio pokyčius, strategiškai naudingas veiklos sritis, galimybes persikvalifikuoti, gauti mikrokreditus ar ES fondų paramą.

Pasak prezidentės, nebijoti rizikos kuriant savo verslą jaunimui turėtų padėti nauji rizikos kapitalo instrumentai, tokie kaip „verslo angelai“, skirti mažoms, bet perspektyvioms įmonėms stiprinti.

Modernios visuomenės kūrimu ir inovacijų plėtra rūpinasi ir prezidentės inicijuotas Kūrybingos visuomenės forumas, ne tik teikiantis konkrečius siūlymus, kaip ugdyti verslią ir kūrybingą visuomenę, bet ir stebintis, kokių konkrečių veiksmų imamasi modernios Lietuvos ateities vizijai įgyvendinti.

Kaip skatinti šalies gyventojų verslumą ir kurti naujas darbo vietas, D.Grybauskaitė praeitą savaitę aptarė su sėkmingiausiais šalies verslininkais.

Parengti aiškią naujų darbo vietų kūrimo strategiją, remti iniciatyvius ir verslius šalies žmones, mažinti biurokratinius suvaržymus verslui – vieni svarbiausių prezidentės įpareigojimų Vyriausybei.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min