Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo Nidos pakrantės į dangų žvelgia V.Kernagis (video, nuotraukos)

Į V.Kernagio skulptūros atidengimą susirinko gausybė žmonių.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Vytauto Kernagio skulptūra Nidoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Su kepuraite, gitara rankose ir žvelgiantis į dangų – tai skulptūroje įamžintas Vytautas Kernagis, į Kuršių marias žiūrintis nuo Nidos pakrantės. Jo skulptūra atidengta šeštadienio popietę, per Neringos vasaros sezono atidarymo šventę.

„Nuo šiol Benas jūsų visada lauks čia“, – į Vytauto Kernagio skulptūros atidengimą susirinkusiems Nidos poilsiautojams ir gyventojams sakė jo dukra Eglė Kernagytė. Vos atidengusi skulptūrą ji kartu su sūneliu Vėju, V.Kernagio anūku, meiliai prisėdo šalia. „Paglostyk senelį“, – ragino E.Kernagytė sūnų. Ji neslėpė – tėtis atrodo tarsi gyvas, lyg klausytųsi, ką visi kalba.

Į V.Kernagio skulptūros atidengimą susirinko gausybė žmonių – bičiulių, artimųjų ir gerbėjų. Skulptūra gėrėjosi aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas, Žilvinas Žvagulis su Irena Starošaite, Deivis su Renata, Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas.

VIDEO: Paminklo Vytautui Kernagiui atidengimas

Šios skulptūros atsiradimą inicijavęs Seimo pirmininkas, daugelį metų kartu su Vytautu Kernagiu šventes Nidoje rengęs Arūnas Valinskas teigė, kad V.Kernagio šūkis „Ei, Benai, plaukiam į Nidą“ jau turėtų pasikeisti į „Ei, einam pas Beną“.

„Aš jam sakiau, kad jis grįš į Nidą, tai pažadėjau, Vytas man linktelėjo galvą“, – savo pažadą dar gyvam savo bičiuliui teigė davęs Arūnas Valinskas.

Šią bronzinę skulptūrą sukūrė skulptorius Romas Kvintas. Kad ji atsirastų be kitų rėmėjų, per tūkstantis klubo „Rotary“ narių surinko apie 40 tūkst. lt.

„Tai nėra antkapis, tai paminklas, kuris išliks ilgai ilgai“, – sakė skulptūros autorius R.Kvintas.

Arūnas Valinskas ragino poilsiautojus aplankyti V.Kernagį, prisėsti prie jo, pasišnekučiuoti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min