Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 5d. 13:02

Nuo padėjėjos iki lyderės: Seimo nare tapusios R.Petrauskienės nurungti nepavyko ir televizijos veidui

Rasa Petrauskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Rasa Petrauskienė

„Esu žmogus, kuriam nuoširdžiai rūpi mūsų krašto žmonės. Pažįstu kiekvieną gatvelę, žinau visus džiaugsmus ir sopulius. Esu jūsų kaimynė, o ne svetimas žmogus iš TV ekrano. Kviečiu nebūti abejingais ir suteikti man savo pasitikėjimą dirbti jums“, – visai neseniai savo socialiniame tinkle skelbė politikė Rasa Petrauskienė. Žinutė pasiekė rinkėjų širdis. Moteriai rinkimuose į Seimą pavyko mesti iššūkį televizijos veidui Kristupui Krivickui, nors persvaros būta itin trapios. Karjerą pradėjusi kaip politikų talkininkė, ši moteris laiptelis po laiptelio ryškėjo politinėje padangėje ir šiandien Klaipėdos rajono žmonių yra gerai pažįstama. Pavasarį ji buvo viena kandidačių tapti Klaipėdos rajono mere, tačiau ja netapusi užėmė savo oponento vietą Seime.

Rugsėjo pabaigoje Seime prisiekė trys nauji parlamentarai, viena jų – konservatorė Rasa Petrauskienė. Ji užėmė Klaipėdos rajono meru tapusio Broniaus Markausko vietą Seime. Pavasarį moteris būtent B.Markauskui metė pirštinę merų rinkimuose, susirungdama antrajame ture. Vieną kadenciją Klaipėdos rajono taryboje jau dirbusi R.Petrauskienė šįkart taip pat pelnė rinkėjų pasitikėjimą ir buvo išrinkta į tarybą, tapo Klaipėdos rajono administracijos direktoriaus pavaduotoja. Darbas truko keletą mėnesių. Dabar R.Petrauskienė jau Seimo narė. Ji vos dviejų šimtų balsų skirtumu aplenkė televizijos veidą Kristupą Krivicką.

Seime politikė dar tik kelios dienos. Kol kas įspūdžiai, sako, geri, kolegos draugiški, sveikinimų sulaukė ne tik iš savo partijos kolegų konservatorių, bet ir kitų partijų atstovų.

„Dar pirmosios dienos, nebuvo posėdžio, tai priesaiką daviau ir laukiu antradienio“, – 15min pasakojo R.Petrauskienė. Ji teigia nekūrusi planų tapti Seimo nare, taip sudėliojo gyvenimas, o jo būta itin aktyvaus. Šeima pripratusi, jog moteris jau daug metų sukasi lyg voverė rate. Medikų šeimoje užaugusios moters sutuoktinis Andrius Petrauskas – verslininkas, paniręs į didmeninę ir mažmeninę prekybą žuvimi. Versle sukosi ir pati R.Petrauskienė. Šeimoje auga dvi dukterys, viena jų jau studentė, pasirinkusi mokslus Barselonoje, kita – pirmos gimnazinės klasės auklėtinė.

Sukaupė politinę patirtį

Turizmo išsilavinimą turinti R.Petrauskienė kurį laiką dirbo versle. Turizmo paslaugų įmonėje „Poilsis pajūryje“ ji ėjo direktoriaus pavaduotojos pareigas. Moteriai iki šiol priklauso dalis šios įmonės akcijų.

„Akcijų turiu ne daug, buvau jauna, kiek galėjau, tiek nupirkau. Joje nedirbu virš dešimtmečio, bet ji toliau veikia. Tai paketinė turizmo įmonė, priima turistus iš viso pasaulio. Dirbome su klientais iš Rusijos, iš kitų šalių, važiuoja per šią įmonę į Lietuvą“, – pasakojo R.Petrauskienė.

Pirmuosius žingsnius politikoje moteris ėmė žengti 2006-iais, tapusi Tėvynės sąjungos nare, o nuo 2008-ųjų ir Vakarų regiono koordinatore. 2012 metais jai patikėtas Klaipėdos rajono skyriaus vairas, ji išrinkta pirmininke. Moteris nekeitė politinių krypčių, nuosekliai dirba vienoje partijoje. Politinę patirtį kaupė dirbdama Seimo narių Arvydo Anušausko ir Agnės Bilotaitės komandose, buvo europarlamentaro Algirdo Saudargo patarėja.

R.Petrauskienė, parlamente dirbsianti metus iki kitų rinkimų, sostinėje įsikurs Seimo viešbutyje, jai atiteko būstas, kuriame gyveno A.Bilotaitė.

Su ja moteris dirbo aštuonerius metus, nuo pat pirmosios Agnės rinkiminės kampanijos. 15min A.Bilotaitė teigė netrukusi pastebėti, jog R.Petrauskienė yra nuoseklus žmogus, nekaitaliojantis darboviečių, patikimas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Bilotaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Bilotaitė

„Esu labai reikli žmonėms, kurie su manim dirba. Veiklos visada daug, kartu daug nuveikėm, tiek partiniam, tiek politiniam lygmeny. Kai tapau Seimo nare, pradėjau dirbti ir ties partijos reikalais, ypač su jaunimo linija. Mes kartu sukūrėme partijoj jaunimo bendruomenę, kurios dėka šiandien auga jaunų žmonių karta. Kai kurie jau užaugo ir tapo politikais, tame tarpe ir ji pati. Daug energijos skyrėme, mokymus organizuodavome, sąskrydžius.

Vakarų Lietuvos koordinavimas – Rasos sritis, kurią ji perėmė iš manęs. Petys petin dirbom. Labai daug kas priklauso nuo komandos. Pastebėjau puikius žmones, viena tokių buvo Rasa, stipri, patikima, atsidavusi, kompetentinga ir daug nuveikėm“, – pasakojo A.Bilotaitė.

Mes kartu sukūrėme partijoj jaunimo bendruomenę, kurios dėka šiandien auga jaunų žmonių karta. Kai kurie jau užaugo ir tapo politikais, tame tarpe ir ji pati.

Pirmininkavo bendruomenei

R.Petrauskienė devynerius metus pirmininkauja bendruomenei „Smilgynai ir kaimynai“. Klaipėdos rajone, Smilgynuose pati gyvenanti moteris nusprendė suburti septynių kaimų gyventojus, naujakurius ir senbuvius, kartu minėti šventes, spręsti problemas.

Ji teigia jau skambinusi į Vyriausiąją rinkimų komisiją norėdama išsiaiškinti, ar jos pareigos suderinamos. Nors atsakymo dar negavusi, sako esanti pasirengusi užleisti pirmininkės postą.

„Dirbau devynerius metus, nuo pat įkūrimo. Pavyko labai daug gražių projektų. Septyni kaimai yra labai didelė teritorija, stipriai išsimėčiusi, senbuviai, naujakuriai vieni kitų nepažinojo, dabar graži tapom bendruomenė, vieni kitiem padedame esant bėdai. Daug labai gražių projektų esame padarę, bendruomenės namus susitvarkę. Panaudai gavome patalpas supelijusias, būdavo žengi žingsnį ir smunki iki kelių, gražiai susitvarkėm. Prikūrėme tradicijų, užsiimam sportu, molį lipdom. Kasmet yra mišios už bendruomenę, po jų – advento popietė. Kleboną kviečiam, sueinam su savo patiekalais, net netelpam į patalpas. Labai gražus bendruomenės gimtadienis su programa, turime aktyvią muzikinę grupę bendruomenėje“, – pasakojo moteris.

Vieni giria, kiti nusivylę

Pašnekinti bendruomenės nariai negailėjo aktyviai moteriai pagyrų už neblėstantį entuziazmą. Tiesa, vieno kaimo gyventoja neslėpė esanti nusivylusi ir nepalaikiusi R.Petrauskienės rinkimuose.

Prisistatyti nenorėjusi moteris pasakojo, jog į kaimą driekiasi labai prastas kelias, jį daugybę metų prižiūri patys gyventojai. Seniūnė gyventojų bėdų neišgirdo, tad nuspręsta kreiptis į Klaipėdos rajono savivaldybę. Čia specialistai bei seniūnijų atstovai susibūrė į posėdį. Moteris neslepia besitikėjusi, jog jame pasirodys ir administracijos direktoriaus pavaduotoja dirbusi ir problemą puikiai žinanti R.Petrauskienė – ne kelio tvarkyti, o tiesiog palaikyti ir užtarti bendruomenės narius, tad pasijuto buvusi išduota.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rasa Petrauskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rasa Petrauskienė

„Visų partijų pažaduose yra kelius tvarkyti, padėti žmonėms. Svečiai atvažiuoja, žmonės pašiurpsta. Skelbiamės, kad keturių vandenų kraštas, turizmą plėtojam, bet kur dideli – plėtoja, kur maži – nekreipia dėmesio. Parašėm laiškus tarybos nariams, vienintelis B.Markauskas parašė, kad laišką gavo ir kad pasidomės. Nė vienas neatrašė, kad gavo, susipažino ir padės. Mes gyvenam gana toli nuo bendruomenės. Už Rasą kaip merę mes balsavome, galvojome, savas žmogus. Kaip pirmininkė ji viskas gerai, viską tvarkė, padėjo“, – sakė moteris, savivaldybėje prašiusi poros mašinų žvyro ant kelio papilti. Moteris labiausiai pyko ant seniūnės, kuri neatstovauja gyventojų interesams.

R.Petrauskienė 15min teigė būdama tarybos nare ir administracijos direktoriaus pavaduotoja kėlusi klausimus dėl Klaipėdos rajono kelių. Šie yra trečioje vietoje pagal prastumą, daug jų neasfaltuotų.

„Nedžiuginantis rodiklis, atkreipėm į tai dėmesį ir ta linkme pradėjom dirbti. Seniūnai irgi problema, renkami konkurso būdu ir jie kaip papuola – vieni geresni, kiti tiesiog darbą dirba formaliai, čia yra problema. Rinkimų metu visą laiką pasisakydavau už tiesioginius seniūnų rinkimus, daugiau galių ir atsakomybės. Jei geras seniūnas, rinks ir rinks žmonės“, – sakė R.Petrauskienė.

Užimdama pavaduotojos pareigas moteris priminė kuravusi visai kitas sritis, tad minėtame posėdyje nedalyvavusi. Tiesa, apie gyventojų bėdas bendraujant su kai kuriomis seniūnijomis teigia žinanti.

Užmojams pakaks ir metų

Paklausta, ar spės šį bei tą naudingo nuveikti savo kraštiečių labui vos per metus, naujai išrinkta Seimo narė tikino tikrai suspėsianti, nes mokytis darbo subtilybių jai nereikia, ši sfera puikiai pažįstama.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Petrauskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Petrauskienė

„Žinau, kas kaip vyksta, manau, kad metų tikrai užteks kažkokiam darbui. Prioritetai – Klaipėdos rajonas. Kadangi esu išrinkta vienmandatėje, o netrukus bus svarstomas kitų metų biudžetas, stengsiuosi, kad mūsų pradėti darbai, kurie reikalauja daugiau finansų Klaipėdos rajone, daugiafunkcis sporto centras ir kiti dalykai, papultų į biudžetą“, – kalbėdamasi su 15min pasakojo R.Petrauskienė, pabrėždama, jog iki Seimo ją atvedė noras dirbti savo bendruomenei plačiąja prasme, nes visos bėdos jai iki skausmo žinomos.

Per vieną kadenciją taryboje dirbant opozicijoje ir keletą darbo mėnesių pavaduotojos pareigose sako spėjusi su komanda nuveikti itin daug: atliktas švietimo įstaigų optimizavimo planas, likus mažai ugdytinių kai kurių mokyklų administracijas ketinama sujungti.

„Daug pasistūmėjom padėdami šeimoms, kurių vaikai nepatenka į valstybinius darželius – po du šimtus eurus skiriame, jei lanko privatų darželį. Ištyrėme, kuriose rajono gyvenvietėse labiausiai trūksta darželių, padarėm planą, kurie norėtų arba galėtų plėstis, tų, kurie norėtų steigti darželius. Pradėjo darželiai atsirasti. Vienas Slengiuose, kur didžiausias trūkumas. Priekulėje liuteronai turėjo gražias patalpas, kiti norintys veiklą galės ten vykdyti. Labai apleista per daug metų Sendvario seniūnija, daug nedeklaruotų gyventojų. Gyventojai deklaruojasi Klaipėdoje dėl vietų darželiuose, netenka rajonas mokesčių dėl to. Pavyko daug pasiekti socialinėje srityje ir dėl senjorų, kuriems būtini slaugos namai“, – vardijo moteris.

Daug pasistūmėjom padėdami šeimoms, kurių vaikai nepatenka į valstybinius darželius – po du šimtus eurus skiriame, jei lanko privatų darželį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min