Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 17d. 16:05

Nuo pareigų nušalinta Vilniaus P.Vileišio progimnazijos direktorė D.Kazakevičienė

P.Vileišio progimnazijos direktorė Danutė Kazakevičienė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / P.Vileišio progimnazijos direktorė Danutė Kazakevičienė

Teismas nusprendė nuo pareigų nušalinti Petro Vileišio progimnazijos direktorę, kuri įtariama turto pasisavinimu, penktadienį pranešė Vilniaus savivaldybė.

Atlikusi vidaus auditą Petro Vileišio progimnazijoje, sostinės savivaldybė kreipėsi į teisėsaugą dėl direktorės Danutės Kazakevičienės galėtos padaryti nusikalstamos veikos ir siekė kuo skubiau nušalinti vadovę nuo pareigų.

Savivaldybės teigimu, dabar bus galima pabaigti 36 drausmės pažeidimų tyrimą, o balandžio 5 dieną vyksiančiame Vilniaus tarybos posėdyje planuojama direktorę atleisti.

Savivaldybė, atlikusi progimnazijos veiklos organizavimo vertinimą, aptiko pažeidimų mokyklos finansų, viešųjų pirkimų ir turto valdymo srityse. Po šių išvadų savivaldybė atlieka tarnybinį patikrinimą dėl D.Kazakevičienės ir kitų progimnazijos darbuotojų atsakomybės.

Atlikus išsamų auditą Vilniaus Petro Vileišio progimnazijoje, paaiškėjo, kad iš mokyklos įsteigto labdaros ir paramos fondo buvo padaryta lėšų pervedimų į mokyklos direktorės sąskaitą banke. Savivaldybė gruodžio viduryje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama ištirti galimą turto pasisavinimo atvejį mokykloje.

Progimnazijos direktorė D.Kazakevičienė vidaus auditorei negalėjo paaiškinti, kokiu pagrindu iš fondo sąskaitos į jos asmeninę sąskaitą 2015 metais pervesta 5 tūkst. 140 eurų, o 2016 metų pirmąjį pusmetį – 750 eurų. Audito metu nustatyta, kad 9,5 tūkst. eurų už mokyklos patalpų nuomą buvo pervesti ne į fondą, o į progimnazijos vardu atidarytą sąskaitą, kuri skirta paramai, nors jie tiesiogiai turėjo būti pervedami į Centralizuotos buhalterijos sąskaitą.

Audito metu taip pat nustatyti atvejai, kai už mokyklos lėšas įsigytos prekės nerastos mokyklos patalpose arba jos nebuvo būtinos progimnazijos vykdomai veiklai užtikrinti. Taip pat nustatyti turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo neatitikimai.

Nustatyta pažeidimų ir vykdant progimnazijos viešuosius pirkimus. Savivaldybės duomenimis, mokykla dalį lėšų naudojo neracionaliai, o finansinė veikla buvo vykdoma neskaidriai. Progimnazijos direktorė neužtikrino racionalaus, ekonomiško ir efektyvaus lėšų bei turto naudojimo, veiksmingos vidaus kontrolės bei jos veikimo. Vidaus audito metu nustatyti neatitikimai apskaitos organizavimo, dokumentų ir informacijos teikimo ir lėšų panaudojimo srityse.

Dėl Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos direktorės veiklos savivaldybė šiemet yra gavusi daugybę tėvų, pedagogų, profesinės sąjungos atstovų skundų – ir dėl netinkamo vadovavimo, ir daromų įvairių pažeidimų. Reaguodama, savivaldybė atliko direktorės drausmės pažeidimo tyrimus, auditą.

Mokyklos direktorė nuo sausio 6 dienos teigė serganti. Savivaldybė artimiausiu metu žada kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją – dėl įstaigų vadovų, kurių atžvilgiu yra atliekami darbo drausmės pažeidimo tyrimai, galimo piktnaudžiavimo nedarbingumo pažymėjimais.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min