Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 sausio 4d. 11:42 , Atnaujinta: 2013 sausio 4d. 14:14

Nuo pasaulio jau atskirti 175 pamario gyventojai

Medikai ir ugniagesiai apsemtos teritorijos pakraštyje
Rolando Žalgevičiaus nuotr. / Medikai ir ugniagesiai apsemtos teritorijos pakraštyje
Įsismarkavęs viduržiemio potvynis pamaryje jau apsėmė dvidešimt kaimų su 66 sodybomis. Į potvynio zoną ruošiasi atvykti vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas.

Kylantis vanduo nuo pasaulio jau atskyrė 175 pamario gyventojus. Kol kas nė vienas jų nesikreipė pagalbos. Ketvirtadienio popietę teko gelbėti vieno ūkininko avis. 

Rusnės kelias jau nebepravažiuojamas ir traktoriais – vandens gylis siekia per 90 centimetrų. Žmonės iš potvynio zonos gabenami specialiu transportu. 

Penktadienio rytą į Rusnės salą buvo gabenami greitosios pagalbos medikai – sunegalavus vienam rusniškiui, skubiai prireikė medikų. 

Šiuo metu pamaryje jau užlieta 15 tūkst. hektarų teritorijos, 75 kilometrai kelių – neišvažiuojami. 

Skirvytėje ir Atmatoje susigrūdo ledai. „Situacija itin nepalanki dėl vėjo krypties. Ledai iš Kuršių marių imti pūsti nuo marių Nemuno žiočių link. Susidūrė ledų sangrūdos“, – teigė Šilutės savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos tarnybos vedėjas Romualdas Renčeliauskas. 

Vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas šeštadienį lankysis Šilutės rajone, kur dėl potvynio paskelbta ekstremali padėtis. Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad, jo žiniomis, ledai jau pajudėjo ir tikimasi atoslūgio, tačiau neatmeta, kad ši Vyriausybė imsis reikalą spręsti iš esmės ir kelyje Šilutė–Rusnė pradės statyti seniai planuojamą estakadą.

„Vidaus reikalų ministras jau informavo mane, kad ledai pajudėjo, tai gali prasidėti atoslūgis. Nežiūrint to, rytoj jis bus vietoje“, – pranešė A.Butkevičius.

Pasak jo, visi projektavimo darbai dėl estakados kelyje Šilutė–Rusnė yra atlikti ir ši Vyriausybė priims galutinį sprendimą, ar ją statyti ir iš kokių lėšų.

„2008 m. buvo Susisiekimo ministerijos ir Šilutės savivaldybės administracijos pasirašytas susitarimas dėl projekto teikimo ir jo finansavimo iš savivaldybės biudžeto lėšų. Po to darbai nutrūko, nors projektai visi yra padaryti“, – dėstė premjeras.

Pavojus gyvūnams

Šilutės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Edmundo Cipario teigimu, dėl potvynių kiekvienais metais tenka gelbėti į pavojų patekusius gyvūnus, todėl specialistai yra pasiruošę ir gerai žino, kaip elgtis ekstremaliose situacijose.

Kaip ir kiekvienais metais, šiemet yra numatytos ir su Šilutės rajono seniūnijomis suderintos vietos, į kurias, esant reikalui, būtų perkeliami gyvuliai. Apie šias vietas informuoti ir privatūs veterinarijos gydytojai. Taip pat numatyta ir speciali technika, kuri bus naudojama gyvulių perkėlimui. Jei reikės šia technika gyvulius bus galima pervežti į skerdyklą, į utilizacijos įmonę išvežti kritusius gyvulius.

„Didžiausias mūsų rūpestis, užtikrinti, kad potvynio metu nepasireikštų gyvūnų infekciniai susirgimai, todėl visos specialiosios tarnybos yra aprūpintos ir specialiais biosaugos priemonių komplektais, specialistai apmokyti jais naudotis“, – pabrėžė E.Ciparis.

Ketvirtadienį sėkmingai išgelbėtos 6 avys. Gyvūnai iš apsemtos ganyklos buvo grąžinti į tvartą ir, kad potvynio vanduo jų nepasiektų, užkelti ant specialios pakylos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min