TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo pirmadienio studentai galės pasirašyti paskolų sutartis

Vilniaus universiteto dėstytojai ir studentai iš Vinco Kudirkos aikštės Gedimino prospektu žygiavo  į universiteto centrinius rūmus.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Studentai
Šaltinis: BNS
0
A A

Valstybiniame mokslo ir studijų fonde užsiregistravę valstybės remiamai paskolai gauti, sužinos, ar jau pirmadienį galės viename iš penkių komercinių bankų pasirašyti paskolos sutartį.

Maždaug pusė į valstybės remiamas paskolas pretenduojančių studentų siekia pasiskolinti lėšų studijoms, kita pusė – gyvenimo išlaidoms apmokėti.

Šiais metais valstybė garantavo 100 mln. litų studentų paskoloms remti, tačiau dėl nepalankių skolinimosi sąlygų užsiregistravę studentų pretendavo tik į vos daugiau nei trečdalį lėšų. Iš viso paraiškų valstybės remiamoms paskoloms gauti pateikta už daugiau nei 28 mln.litų.

VMS fondo duomenimis, iš 7 349 studentų, užsiregistravusių valstybės remiamai paskolai gauti, buvo atrinkta 5 690 studentų paraiškų.

Į valstybės paskolas, kurių viena siekia 520 litų, pretendavo 599 studentai, iš kurių 375 yra siūloma sudaryti valstybės paskolos sutartis.

48,22 procentai pretendentų gauti valstybės remiamas paskolas yra pirmakursiai.

2 915 studentų, arba 51,23 procentai VMS fondo atrinktų studentų, rinkosi paskolas studijų kainai mokėti. Atrinkti studentai yra pateikę prašymus suteikti šios rūšies paskolų už 13,79 mln. litų.

Jeigu sąlygos būtų buvusios tokios pačios, kaip pernai, mes manom, kad tikrai daugiau studentų registruotųsi šioms paskoloms, – kalbėjo Eglė Drungilaitė2 741 studentas, VMS fondo duomenimis, atrinktas gyvenimo išlaidoms padengti skirtai paskolai gauti. Tai sudaro 48,17 procentų visų studentų, kuriems rekomenduojama suteikti valstybės remiamą paskolą.

Iš viso atrinkti studentai nori skolintis 14,21 mln. litų gyvenimo išlaidoms padengti.

Paskolas studijoms užsienyje turės galimybę gauti 34 studentai, arba 0,6 procento atrinktų studentų. Studijoms užsienyje studentai galės skolintis beveik 221 tūkst. litų.

VMS fondo vyriausioji specialistė Milda Naujokaitė BNS sakė, kad daugiausiai studentų, užsiregistravusiųjų valstybės remiamai paskolai gauti, yra iš Mykolo Romerio universiteto.

„Antroje vietoje yra Vilniaus universiteto studentai, po jų rikiuojasi Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus pedagoginio universiteto studentai“, – teigė M.Naujokaitė.

Iki spalio 19 dienos aukštosios mokyklos VMS fondui turėjo patvirtinti studentų duomenis, ar visi užsiregistravę studentai turį teisę gauti paskolas.

Įtrauktieji į sąrašą studentai iki lapkričio 13 dienos turi kreiptis į vieną iš 5 komercinių bankų ir jame užpildyti paraišką.

Valstybės remiamas paskolas studentams teiks „Swedbank“, „DnB NORD“, „Snoras“, „Nordea“ ir Šiaulių bankas.

„Pirmoji paskolos dalis bus pervedama per tris dienas nuo sutarties pasirašymo, o likusioji – priklausomai nuo paskolos rūšies. Studentai, imantys paskolą studijų kainai sumokėti, likusią dalį pinigų gaus iki kovo 15 dienos, o jei imama paskola gyvenimo išlaidoms padengti, bankas su studentu pasirašo sutartį ir konkrečią kiekvieno mėnesio dieną iki liepos 1 dienos perveda sumą dalimis“, – BNS yra sakiusi VMS fondo specialistė Eglė Drungilaitė.

Pasak E.Drungilaitės, pernai sąlygos studentams buvo labiau palankios, nes nuo šių metų palūkanas studentai turi pradėti grąžinti dar studijuodami.

„Jeigu sąlygos būtų buvusios tokios pačios, kaip pernai, mes manom, kad tikrai daugiau studentų registruotųsi šioms paskoloms“, – kalbėjo E.Drungilaitė.

Pagal praėjusiais metais galiojusią tvarką, studentas neturėdavo mokėti palūkanų studijų metu ir dvejus metus po jų baigimo.

Šiais metais paskolas gavę studentai palūkanas mokės kiekvieną mėnesį, pradedant nuo paskolos suteikimo dienos. Praėjus metams po studijų baigimo, paskolą reikės grąžinti per 15 metų.

Trijuose iš 5 komercinių bankų studentams teks sumokėti ir administravimo mokestį, siekiantį nuo 50 iki 200 litų.

Pasak VMS fondo vyriausiosios specialistės M.Naujokaitės, studentai turėtų atkreipti dėmesį į tai, jog bankų sąlygos skiriasi.

Paskolas studentai gali imti litais arba eurais.

Valstybės garantija reiškia, kad paskolos gavėjui, pagal sutarties sąlygas nustatytą laikotarpį nesumokėjus paskolos įmokos, kredito įstaigos reikalavimu šią įmoką apmoka Fondas ir teismo tvarka ją išieško iš paskolos gavėjo, rašoma VMS fondo internetinėje svetainėje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Paskola

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min