Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 23:47

Nuo rudens Vilniaus vaikų darželiuose vietų pritrūks 1,5 tūkst. vaikų

Šiemet Kaune dėl gripo neteko uždaryti nė vieno darželio. Nebuvo nutrauktos pamokos ir miesto mokyklose.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vaikų darželis

Pernai birželį patvirtinta naujoji priėmimo į Vilniaus vaikų darželius vis dar kelia tėvų nepasitenkinimą. Vieni neturi interneto prieigos ir dėl to priversti keliauti rašyti prašymus į savivaldybę, kiti ten skuba dėl stringančios registravimo internetu sistemos. Tačiau viena aišku visiems – centralizuota registracija nesukūrė papildomų vietų darželiuose, todėl apie 1,5 tūkst. Vilniaus vaikų nuo rugsėjo į valstybinius vaikų darželius tikrai nepateks.

Naujoji priėmimo į Vilniaus vaikų darželius tvarka veikia nuo pernai vasaros. Norint savo atžalą į darželį vesti nuo 2013 metų rugsėjo, prašymą pateikti savivaldybei galima buvo jau gruodžio vidury, nors iš pradžių registracija turėjo prasidėti sausio 2-ąją. Dalis tėvų pasijuto suklaidinti, nors savivaldybė aiškina tenorėjusi palengvinti jų dalią.

Duomenys tebetaisomi

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./G.A.Petronis
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./G.A.Petronis

Sprendimas leisti teikti prašymus anksčiau priimtas, anot Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktoriaus Gintaro Alfonso Petronio, gavus pastabų dėl birželį patvirtintos tvarkos. „Priimtas sprendimas perkelti tiek darželiuose, tiek savivaldybėje seniau pateiktus prašymus, kad visiems miesto tėvams nereikėtų pildyti prašymų sausio 2 dieną (o jeigu negauna darželio vienais metais, kitąmet pildyti vėl). Be to, leista prašymą pildyti bet kuriuo metu, neribojant tėvų, kad prašymai pildomi tik pirmąjį kiekvienų metų pusmetį“, – aiškino departamento direktorius.

Prašymus galima teikti ir internetu, ir atvykus į savivaldybę. Tačiau ne vienas tėvas skundėsi patyręs, kad sistema internete nuolat stringa: tai negalima patiekti prašymo, tai pasižiūrėti, kurioje eilės vietoje vaikas atsidūrė.

G.A.Petronis pripažįsta: duomenys sistemoje vis dar yra taisomi, kad visi tėvai galėtų matyti informaciją apie jų vaikų vietą eilėje, tačiau esą didesnė dalis netikslumų perkeliant duomenis jau pataisyta. Galutinius sąrašus, kurie vaikai nuo rugsėjo 1-osios patenka į vaikų darželius, o kurie – ne, savivaldybė sudarys birželį. Tai numatyta priėmimo į darželius tvarkoje.

Darželių vadovai – patenkinti

Tėvai nesupranta, kad mes perkeliame vaikus į naujas grupes nuo rugsėjo 1 dienos. Todėl ir vietos bus laisvos nuo rugsėjo, – aiškino T.Dvilevič.

Vaikų darželių vadovai neslepia esantys patenkinti naująja tvarka. Jų teigimu, savivaldybė nuo jų pečių nuėmė ir dalį darbo, ir nemalonią naštą aiškinti tėvams, kodėl jų atžalos į darželį nepateko.

Vaikų darželio „Pasakaitė“ direktorė Janė Danienė 15min.lt sakė beveik nebesulaukianti tėvų, norinčių į jos vadovaujamą darželį leisti savo vaikus, vizitų ir klausimų. Esą visi jau susipažino ir perprato naująją sistemą.

„Mes džiaugiamės dėl šitos naujovės, nes turime mažiau nemalonumų. Juk daug vaikų į darželį nepatenka, kiekvienas tėvas ateina. Ir gražiuoju prašydavo, ir pykdavo, o tai natūralu, jeigu vaikas nepatenka į darželį, nors tėvai tikėjosi. Dabar mums šis rūpestis nukrito ir galime atsiduoti vien tik ugdymo procesui“, – teigė J.Danienė.

Vilniaus lopšelio-darželio „Daigelis“ direktorė Tatjana Dvilevič antrina savo kolegei – ši savivaldybės sugalvota naujovė šiek tiek palengvino ikimokyklinių įstaigų vadovų gyvenimą. Tėvai, tiesa, vis dar kartais kreipiasi į darželio vadovę, nes jiems trūksta informacijos, tačiau tokie atvejai gana reti.

Savivaldybė atsakinga už grupių komplektavimą

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./T.Dvilevič
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./T.Dvilevič

„Sausio 2 dieną sulaukėme kelių skambučių, nes neveikė savivaldybės interneto puslapis. Bet technika yra technika, o šiaip tėvai supranta, kad dabar ne nuo darželio vadovų priklauso viskas, be to mes visos informacijos negalime suteikti, nes jos paprasčiausiai neturime“, – kalbėjo T.Dvilevič.

Anot direktorės, tėvai labai dažnai klausia, kodėl vaikai į darželius pateks tik nuo rugsėjo, jeigu jie norėtų savo atžalas vesti jau gegužę. „Tėvai nesupranta, kad mes perkeliame vaikus į naujas grupes nuo rugsėjo 1 dienos. Todėl ir vietos bus laisvos nuo rugsėjo, nebent vieną kitą vaiką galima priimti anksčiau. Kol priešmokyklinio ugdymo grupė neišeina į mokyklą, mes neturime vietos naujai grupei“, – aiškino „Daigelio“ vadovė. Tačiau tai esą savivaldybė galbūt dar pakoreguos, nes vasarą vaikų darželiai pustuščiai, galbūt galėtų priimti papildomai vaikų.

T.Dvilevič tvirtina negalinti vertinti sistemos, kol nuo jos įdiegimo nepraėjo metai. Esą tik po metų, kai apsisuks ratas, bus galima pasakyti, kokių realių trūkumų yra ir ką būtina kuo skubiau taisyti.

„Už darželių grupių komplektavimą dabar atsakingi ne darželiai, o pati savivaldybė. Tad jei grupės nebus tinkamai sukomplektuotos, atsakomybę prisiimti taip pat privalės savivaldybė“, – įsitikinusi T.Dvilevič.

Vietų darželiuose nepadaugėjo

Tačiau visos šios naujovės nesprendžia pagrindinės Vilniaus problemos – vietų vaikų darželiuose vis dar trūksta. Anot G.A.Petronio, planuojama, kad valstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų negalės lankyti apie 1,5 tūkst. vaikų. Tačiau miestas turi šiokių tokių planų, kaip tą problemą spręsti. Apie 820 vietų turėtų atsirasti 2013–2014 metais, nes darželis įsisteigs Viršuliškėse, į kitas patalpas perkėlus Šalomo Aleichemo mokyklą, naujos ikimokyklinio ugdymo įstaigos suplanuotos ir Perkūnkiemyje bei Santariškėse, tik jų statybos vis dar nepradėtos.

Kol šie darželiai neveikia, tėvams teks ieškoti kitos išeities – galbūt samdyti auklę arba savo atžalą leisti į privatų vaikų darželį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:17
01:25
01:10:33

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min