Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 17, 14:56

Nuo rugsėjo – dar 150 švietimo pagalbos specialistų mokyklose

Nuo rugsėjo 1-osios mokyklose bus steigiama 150 papildomų švietimo pagalbos specialistų pareigybių, o darželinukų auklėtojams bus skirta daugiau apmokamo laiko netiesioginiam darbui su vaikais, rengiantis ugdymui.
Mokinys
Mokinys / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Švietimas Ugdymas

Šiems Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtiems pakeitimams trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Kaip teigė ministrė Jurgita Šiugždinienė, papildomoms švietimo pagalbos specialistų pareigybėms įsteigti šių metų valstybės biudžete numatyta 900 tūkst. eurų

„Šiandien patvirtinti pakeitimai sudaro teisines sąlygas, kad šios lėšos pasiektų ugdymo įstaigas ir būtų įsteigta 150 papildomų pareigybių. Šių darbuotojų poreikis įstaigose auga“, – sako J.Šiugždinienė.

Kitas Vyriausybės patvirtintas Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo pakeitimas numato, jog ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogai pasirengimui, konsultacijoms su kitais mokytojais, ugdytinių tėvais ar globėjais galės skirti nebe tris, o keturias valandas per savaitę.

Pakeitimais ugdymo finansavimas suderintas su pernai gruodį pakeistomis mokyklų tinklo kūrimo taisyklėmis. Numatyta, kad naujaisiais mokslo metais mokymo lėšos nebus skiriamos mokykloms, kuriose mokosi mažiau nei 60 mokinių, išskyrus numatytas išimtis, o jungtines klases bus leidžiama formuoti tik pradiniame ugdyme, kai jungiamos ne daugiau kaip dvi klasės.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min