Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2020 01 03

Nuo šiol ne tik Kauno rajone, bet ir mieste: kūdikio susilaukusioms kauniečių šeimoms – dovana

Nuo šiol kūdikių susilaukę kauniečiai sulauks ir miesto dovanos – gyvenimo pradžios kraitelio. Jį sudaro dvi dešimtys reikalingiausių daiktų, pradedant čiužinuku ir baigiant bekontakčiu termometru. Pirmasis kraitelis jau įteiktas trečiosios atžalos susilaukusiai kauniečių šeimai, per metus jų planuojama išdalinti iki 4 tūkst., – skelbiama Kauno miesto savivaldybės pranešimu spaudai.
Kūdikio susilaukusioms kauniečių šeimoms įteikiamos dovanos
Kūdikio susilaukusioms kauniečių šeimoms įteikiamos dovanos / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kad augtum laimingai ir nieko netrūktų, – tokiais žodžiais papuošta didžiulė kartoninė dėžė, galinti atstoti ir supamą lopšį, nuo šiol teikiama visiems Kauno naujagimiams ir jų tėvams.

„Vaiko gimimas yra didžiausia dovana, ypatinga šeimos šventė, todėl miestui yra garbė ir džiaugsmas simboliškai prisidėti bei pasveikinti kauniečius tokia proga. Kauno ateitis priklauso augančiai kartai – būtent vaikams. Norime, kad ši dovana pasitarnautų ne tik mažyliams, bet būtų naudinga ir jų tėveliams. Greta visų būtiniausių daiktų pridėta Kauno dovanų kortelė tegul bus paraginimas jiems neužmiršti ir savęs. Tik laimingi tėvai gali užauginti laimingus vaikus“, – sakė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./ V.Matijošaišis sveikina kūdikio susilaukusią kauniečių šeimą
Kauno miesto savivaldybės nuotr./ V.Matijošaišis sveikina kūdikio susilaukusią kauniečių šeimą

Pirmąjį kūdikio kraitelį, kurio vertė – 300 eurų, meras įteikė Brigitai ir Saugirdui Sipavičiams. Dvi dukras – vienuolikmetę Vitautę ir septynmetę Arijaną – auginanti kauniečių šeima gruodžio 12-ąją susilaukė sūnaus Naglio.

„Apie kūdikio kraitelį Kaune sužinojome iš spaudos. Džiaugiamės, kad spėjome šią dovaną gauti ir mes. Esame tikri kauniečiai ir didžiuojamės savo vaikus augindami būtent šiame mieste, kuris iš tiesų keičiasi: atsinaujina parkai, gatvės, po truputį atgyja mokyklos, darželiai. Mums čia patogu gyventi ir su kiekviena diena vis smagiau“, – kalbėjo daugiavaikis tėtis S.Sipavičius.

Nuo 2020-ųjų metų pradžios kūdikio kraitelius gaus visi kauniečiai, per tris mėnesius užregistravę savo atžalas Kauno mieste. Taip pat galioja reikalavimas, kad ir patys tėvai būtų deklaravę gyvenamąją vietą Kauno mieste ne mažiau nei tris mėnesius iki kūdikio gimimo.

Kaunietišką kūdikio kraitelį sudaro iš viso keturios dalys: vaiko priežiūros vadovas, prisiminimų knyga – albumas, mažylio priežiūros reikmenys ir Kauno dovanų kortelė.

Vaiko priežiūros vadove tėvai galės rasti pačią aktualiausią informaciją ne tik mažylių fizinės ir psichologinės sveikatos, bet ir raidos, socialiniais klausimais. Leidinio turinys paremtas kompetentingų Lietuvos medikų, vaikų raidos specialistų ir viešojo administravimo darbuotojų įžvalgomis.

Išskirtinio dizaino prisiminimų knygelė skirta pačioms ryškiausioms ir svarbiausioms pirmųjų metų akimirkoms užfiksuoti. Autorinis leidinys tėveliams padės išsaugoti taip greitai pasimirštančią informaciją, kurią jie galės iliustruoti nuotaikingomis mažylių nuotraukomis.

Jaukų ir šiltą prisiminimų knygelės dizainą kūrė Kauno miesto savivaldybės administracijos vyriausioji dizainerė Eglė Švedė. Autorė pasakoja siekusi suderinti tiek leidinio funkcionalumą, tiek išskirtinį, tik Kaunui būdingą knygelės stilių.

„Didelis dėmesys skirtas kraitelio turiniui. Jaukioje dėžėje tėvai galės rasti kokybiškus drabužėlius kūdikiui ir saugius pačius reikalingiausius priežiūros daiktus. Įdomu, kad išskirtinio dizaino dėžė galės pasitarnauti ne tik daiktams laikyti, bet ir kaip atskira saugi kūdikio erdvė – lovelė. Vadovautasi Skandinavijos šalių pavyzdžiu, siekiant sumažinti nelygybę tarp skirtingų šeimų bei sudaryti saugias sąlygas kūdikiams pačioje gyvenimo pradžioje“, – aiškino Kauno miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Nuo kitų miestų kraitelių Kauno dovana skiriasi tuo, kad ji skirta ne tik mažyliams, bet ir jų tėveliams. Pavyzdžiui, tarp visų daiktų galima rasti bekontaktį termometrą, itin palengvinantį kasdienę naujagimio priežiūrą.

Tėveliams dovanojama Kauno dovanų kortelė – tai daugkartinio atsiskaitymo dovana laisvalaikio pramogoms: apsilankymams muziejuose, kino teatruose, spektakliuose, kavinėse, restoranuose, viešbučiuose, SPA centruose ar parduotuvėse.

Pernai Kaune registruoti 3 399 naujagimiai. Šiemet planuojama išdalinti iki 4 000 kraitelių. Jau pirmąją šių metų dieną Kaune gimė net 16 kūdikių. Tiesa, tai ne vien Kauno, bet ir aplinkinių miestų bei rajonų gyventojai.

15min primena, kad 2018 m., šimtmečio proga ir pasiremdama suomių patirtimi, kūdikio kraitelius pirmoji pradėjo teikti Kauno rajono savivaldybė. Vieno kraitelio vertė – apie 300 eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius