Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 2d. 16:26

Nuo šiol su neklusniais nuomininkais Vilnius kovos pakeisdamas spynas ir priklijuotais pranešimais

„Benu“ vaistinės patalpose V.Sirokomlės g. keičiamos spynos.
15min nuotr. / „Benu“ vaistinės patalpose V.Sirokomlės g. keičiamos spynos.

Ketvirtadienio vakarą Vilniaus savivaldybės Turto departamento atstovė, į pagalbą pasikvietusi „Grindos“ darbuotojus bei Viešosios tvarkos skyriaus specialistus, parodė, kad kalbos apie efektyvų savivaldybės turto naudojimą nėra tuščios. Naujosios Vilnios poliklinikoje įsikūrusios vaistinės, kurios nuomos sutartis baigėsi, patalpų spynos buvo pakeistos, o durys užantspauduotos.

Pakeisti spyną stiklinėse Naujosios Vilnios poliklinikos pirmajame aukšte esančios „Benu“ vaistinės duryse pasirodė ne taip ir lengva. Bendrovės „Grinda“ darbuotojai ilgokai užtruko, tačiau dirbo kruopščiai ir atsargiai – stengtasi durų nesugadinti, baimintasi įskelti stiklą. Su antrosiomis patalpų rūsyje durimis viskas sekėsi kur kas greičiau ir paprasčiau, čia prireikė vos kelių minučių.

Procesą stebėjo antstolė su padėjėja, kuri viską filmavo, taip pat – policijos atstovai.

Geranoriškai nesusitarė

Vilniaus savivaldybė nusprendė imtis tokių priemonių po to, kai vaistinė savanoriškai išsikraustyti nesutiko. Patalpų nuomos sutartis baigėsi 2017 m. gruodžio 31 dieną, tad vaistinė buvo įspėta, kad teks kraustytis. Patalpų reikia Naujosios Vilnios poliklinikai. Anot savivaldybės atstovų, su vaistinės atstovais bendrauta ne kartą, jie tikrai žinojo, kad nuomos sutartis pratęsta nebus.

Vaistinė net kreipėsi į teismą, tačiau pastarasis, savivaldybės atstovų teigimu, laikinųjų apsaugos priemonių nepritaikė. O savivaldybė ilgai nelaukusi, praėjus lygiai mėnesiui nuo sutarties pabaigos, nusprendė vėlų vakarą tiesiog pakeisti vaistinės patalpų durų spynas, pačias duris užantspauduoti ir iškabinti pranešimus, kur kreiptis vaistininkams, kai norės susirinkti savo daiktus.

15min nuotr./„Benu“ vaistinės patalpose V.Sirokomlės g. keičiamos spynos.
15min nuotr./„Benu“ vaistinės patalpose V.Sirokomlės g. keičiamos spynos.

„Bet gal ir ruošėsi kraustytis, pastaruoju metu viską pardavinėjo su didelėmis nuolaidomis“, – pusiau juokais, pusiau rimtai pastebėjo poliklinikoje sutiktas vėlyvas lankytojas.

Patalpų reikia poliklinikai

Šiuo metu patalpų nuomos sutartys yra pasibaigusios. Šios patalpos yra reikalingos poliklinikos veiklai, – sakė P.Poderskis.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis 15min patvirtino, kad ketvirtadienio vakarą savivaldybės atstovų veiksmai buvo visiškai teisėti.

„Šiuo metu patalpų, kurios yra Naujosios Vilnios poliklinikoje, nuomos sutartys yra pasibaigusios. Šios patalpos yra reikalingos poliklinikos veiklai. Ankstesnė nuomos sutartis pasibaigė, nuomininkai buvo įspėti išsikelti iki termino pabaigos, tačiau jie to nepadarė. Todėl vykdome miesto tarybos nutarimą ir taikome privačiame sektoriuje įprastą praktiką – saugoti savo turtą visomis įstatymų suteikiamomis priemonėmis.

Mes esame atsakingi už savivaldybės turto valdymą ir naudojimą pagal miestiečių poreikius, todėl bet kokį bandymą tam sutrukdyti ginsime visomis galimomis teisėtomis priemonėmis. Savo patalpose stebint antstoliui pakeičiame spyną, o su neteisėtai patalpose savo turtą laikančiu buvusiu nuomininku susisieksime“, – teigė P.Poderskis.

Vygintas Jakas, Vilniaus miesto savivaldybės Turto departamento vadovas, tvirtina, kad vaistinė, neišsikraustydama iš patalpų, pažeidė nuomos sutarties sąlygas, kuriose numatyta, sutarties terminui pasibaigus, atlaisvinti patalpas ir perduoti savivaldybei. „Patalpas savivaldybės Tarybos sprendimu yra numatyta perduoti poliklinikai asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti, kadangi norima pagerinti sąlygas prisirašiusiems prie poliklinikos pacientams, o vaistinės savininkai orientuojasi vien tik į turtinius interesus ir siekį uždirbti daugiau pelno“, – teigė jis.

„Benu“ atstovai nustebę

Tokios drastiškos savivaldybės priemonės mus nustebino, – sakė M.Urbas.

„Benu“ vaistines valdančios bendrovės „Tamro Lietuva“ atstovai 15min atsiųstame komentare dėl susidariusios situacijos neslėpė nuostabos, kad savivaldybė griebėsi tokių veiksmų.

„Kaip ir šiuo atveju, visus tarp šalių kylančius nesutarimus ar klausimus sprendžiame pirmenybę teikdami geranoriškam susitarimui. Visuomet sąžiningai laikėmės ir vykdėme visus nuomos sutartimi prisiimtus įsipareigojimus, laiku mokėjome nuomos mokestį.

15min nuotr./„Benu“ vaistinės patalpose V.Sirokomlės g. keičiamos spynos.
15min nuotr./„Benu“ vaistinės patalpose V.Sirokomlės g. keičiamos spynos.

Šis ginčas nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio vidurio nagrinėjamas teisme, todėl tokios drastiškos savivaldybės priemonės dar nesant priimtam jokiam teismo sprendimui ir tokių veiksmų nesankcionavus teismui mus nustebino.

Klausimo dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo nagrinėjimas yra persikėlęs į aukštesnės instancijos teismą ir šiuo metu sprendimas dar nėra priimtas. Be to, net ir nepriklausomai nuo laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, patalpų atlaisvinimo ir nuomininko iškeldinimo procedūros yra reglamentuotos įstatymais.

Gerbiame ir laikomės šalies įstatymų ir to paties tikimės iš savivaldybės pusės, taip pat tikimės, kad netrukus šis klausimas bus išspręstas“, – pakomentavo Mindaugas Urbas, „Tamro Lietuva“ rinkodaros ir komunikacijos vadovas.

Nuomos kainas didina

Savivaldybė kasmet galėtų gauti gerokai daugiau pajamų iš nuomos, jeigu visas patalpas nuomotų rinkos kainomis, – sakė V.Jakas.

Savivaldybei nuosavybės teise priklauso daugiau nei 1,5 mln. kv. m nekilnojamojo turto. Savivaldybė patikėjimo teise perdavusi valdyti savo įstaigoms/įmonėms, pvz.: mokykloms, darželiams, SĮ „Vilniaus miesto būstas“ ir kt. daugiau nei 1 mln. kv. m, panaudos pagrindais – apie 250 tūkst. kv. m (sveikatos priežiūros įstaigoms, įvairioms išorinėms organizacijoms (asociacijoms, fondams, VšĮ ir kt.), išnuomojusi – apie 170 tūkst. kv. m (VšĮ, UAB, AB, fiziniams asmenims ir kt.), o likusį nekilnojamąjį turtą parduoda arba rengia pardavimui. Nekilnojamojo turto vieneto rinkos vertė nustatoma, kai nekilnojamo turto vienetas yra parduodamas. Nuomojamam nekilnojamam turtui rinkos vertė nėra nustatoma.

„Savivaldybė kasmet galėtų gauti gerokai daugiau pajamų iš nuomos, jeigu visas patalpas nuomotų rinkos kainomis, tačiau savivaldybės siekis nėra vien tik surinkti maksimalias pajamas iš nekilnojamojo turto nuomos. Savivaldybė suteikdama patalpas panaudos pagrindais ar nuomodama lengvatine kaina nori padėti organizacijoms, kuriančios socialinę naudą vilniečiams (kultūros, švietimo, jaunimo, sveikatos ir kt.)“, – kalbėjo V.Jakas.

15min nuotr./„Benu“ vaistinės patalpose V.Sirokomlės g. keičiamos spynos.
15min nuotr./„Benu“ vaistinės patalpose V.Sirokomlės g. keičiamos spynos.

Nuo Nekilnojamojo turto valdymo strategijos patvirtinimo, t. y. nuo 2016 m. vid. iki 2017 m. pab., sudaryta apie 70 nuomos sutarčių vien tik su išorės organizacijomis (t. y. ne su savivaldybės organizacijomis), iš kurių dauguma didesnėmis, nors ir ne rinkos dydžio, kainomis, todėl ateityje kelerius metus savivaldybė pagal šias nuomos sutartis turėtų surinkti apie 470 tūkst. eurų pajamų daugiau, o t. y. 20 proc. daugiau palyginus su prieš tai buvusiais metais. Per tą patį laikotarpį (nuo 2016 m. vid. iki 2017 m. pab.) įvyko 122 aukcionai ir gauta apie 9 mln. eurų, pardavimo kainos 30 proc. viršijo nekilnojamojo turto vertintojų nustatytas kainas.

Ne paskutinis kartas

Naujosios Vilnios poliklinikos patalpose yra įsikūrusi ir kita vaistinė, jos patalpų nuomos sutartis galioja dar kelerius metus.

Tokių patalpų, kurių nuomos sutartys pasibaigusios, o nuomininkai neišsikrausto, miestas turi ir daugiau. Todėl įspėja nuomininkus, kad panašių situacijų, kai atėję iš ryto jie ras pakeistas spynas ir pranešimus apie tai, kur kreiptis, tikrai bus daugiau.

Be to, po dešimt metų tose pačiose patalpose esančios įmonės nebegalės sutarčių pratęsti, o turės kraustytis ir iš naujo dalyvauti nuomos konkurse. Jei laimės, galės grįžti.

Apie tai, kad reikia efektyviau tvarkyti savivaldybės turtą, ne kartą buvo užsiminusi ir P.Poderskio pirmtakė Alma Vaitkunskienė, kai ėjo savivaldybės administracijos direktorės pareigas. Tuomet prabilta apie tai, kad nemažai lengvatinėmis sąlygomis išnuomotų patalpų galėtų kur kas geriau pasitarnauti miestui. Dalį galima nuomoti gerokai brangiau, kitas tiesiog parduoti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min