Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 24d. 21:02

Nuo smūgio ketvirtokės dantukas pateko į nosį, bet mokykla greitosios nekvietė: dėl dantų esą nevažiuoja

Vaikai mokykloje
Vida Press nuotr. / Vaikai mokykloje

Praėjusią savaitę Vilniaus Medeinos pagrindinės mokyklos mokinukei įvyko nelaimė. Klasiokei pastūmus 9-erių metų mergaitę, ši atsitrenkė į radiatorių ir neteko priekinio dantuko. Pasirodo, jis neiššoko lauk, bet buvo įstumtas nosin. Kaip pasakoja nukentėjusios ketvirtokės šeima, labiausiai šioje situacijoje nustebino mokyklos administracijos veiksmai: pranešę apie incidentą tėvams, jie nenorėjo kviesti greitosios pagalbos. Esą dėl dantų nevažiuoja.

Su 15min susisiekė nukentėjusios mergaitės vyresnė sesuo. Pasak jos, incidentas įvyko rugsėjo 17 dieną apie 9 val. ryte. Mokyklos mokytojos susisiekė su tėčiu ir pasakė, kad skubiai reikia atvykti pasiimti vaiko. Tą išgirdęs tėtis liepė kviesti greitąją pagalbą, tačiau esą be tėvų sutikimo to daryti negalima.

„Tėtis pakeltu tonu pasakė, jog yra informuotas ir sutinka, jog iškviestų greitąją, tačiau mokytoja tik pakartojo, kad atvyktų skubiai pasiimti vaiko“, – rašė 15min skaitytoja.

Esant tokiai situacijai, į mokyklą nuskubėjo mama. Pamačiusi dukrą ji esą buvo šokiruota – mergaitė buvo visa kruvina. Moteris vėl paprašė iškviesti greitąją.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mokinė su gėle
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mokinė su gėle

„Jos nesutiko, nes dėl dantų greitoji nevažiuoja“, – 15min sakė ketvirtokės mama.

Tuomet moteris paprašė iškviesti taksi, su kraujuojančiu vaiku jai pačiai teko vykti pas medikus, važinėti po įvairias klinikas.

Padarius rentgeno nuotrauką paaiškėjo, kad nuo smūgio į radiatorių dantukas įstumtas į nosį, prireikė skubios operacijos.

Vida Press nuotr./Medikė
Vida Press nuotr./Medikė

Pasak mamos, šiuo metu mergaitė jaučiasi neblogai, netrukus iš dantenų bus traukiamos siūlės. Tiesa, ketvirtokė vis dar negali lengvai judinti rankos, mat stipriai susimušė ir ją.

Moteris stebisi mokyklos veiksmais ne tik incidento metu, bet ir po jo. Esą administracija beveik neparodė rūpesčio.

Be tėvų medikai vaikų niekados nepaima.

„Labai nustebino, kad niekas iš mokyklos nesusisiekė. Tik šiandien (antradienis – red.) paskambino ir pasakė, kad rytoj su (pastūmusios – red.) mergaitės mama turime susitikti“, – teigė ji.

Atliekamas vidinis tyrimas

Vilniaus Medeinos pagrindinės mokyklos direktorius Virginijus Molis teigia, kad šiuo metu vyksta vidinis tyrimas, sudaryta speciali komisija. Sakė nekomentuosiąs situacijos, kol nėra išvadų.

Tačiau prakalbo.

Jo teigimu, visus veiksmus mokyklos mokytojai atliko tinkamai.

„Jie atliko viską pagal instrukcijas. Pagalba buvo suteikta, tėvai buvo iškviesti, mūsų administraciją informavo, tai čia jie nieko nepažeidė“, – sako jis.

Direktoriaus teigimu, mokytojai pasielgė teisingai nekviesdami greitosios medicinos pagalbos, o informavę apie situaciją tėvus. Esą be tėvų medikai vaikų „niekados nepaima“.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Greitoji medicinos pagalba
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Greitoji medicinos pagalba

„Puikiai žinote, kol atvažiuoja greitoji, tėvai jau visada prisistato“, – teigė V.Molis.

Kartu jis pažymėjo, kad iš kitų tėvų nusiskundimų dėl saugumo mokykloje esą nėra gavęs.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min