Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo smurtaujančio vyro galima apsiginti ir vienu judesiu

Nemokama savigynos pamoka PC "Panorama"
Vilius Kytra / Nemokama savigynos pamoka PC "Panorama"
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Gruodžio 7-ąją Vilniuje, prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ vyko Moterų informacijos centro organizuota nemokama savigynos pamoka. Profesionalus savigynos treneris Mantas Rušėnas su kolege demonstravo savigynos pratimus moterims ir merginoms.

„Su smurtu šeimoje susiduriančios moterys galbūt galvoja, jog apsiginti nuo fiziškai stipresnio vyro yra neįmanoma, tačiau tai netiesa. Duoti atkirčio gali ir nepavykti, tačiau išsisukti nuo smūgių ar situacijos galima net labai paprastai. Visgi reiktų suprasti, kad geriausia ginyba dažniausiai yra bėgimas, tad kartais gali reikėti  tik sustabdyti įsiplieskusį vyrą tam, kad spėti nuo jo pabėgti ar užsidaryti ir iškviesti pareigūnus“ – teigė M. Rušėnas.

Renginys – socialinės akcijos „16 dienų prieš smurtą prieš moteris“ dalis. Šia akcija bandoma atkreipti visuomenės dėmesį į smurto prieš moteris problemą. Akcija vis dar labai reikalinga, nes vi­suo­me­nė dar li­gi šiol lin­ku­si dėl pa­tir­to smur­to kal­tin­ti pa­čias au­kas.

Lie­tu­vo­je fi­zi­nį smur­tą pa­ti­ria kas tre­čia mo­te­ris. Psi­cho­lo­gi­nis smur­tas yra dar la­biau pa­pli­tęs. „Po­li­ci­ja dir­ba su smur­tau­to­ju, o mes – su smur­to au­ka. To rei­kia, nes au­kos la­bai daž­nai ne­ži­no, kur ir ko­kios pa­gal­bos ga­li ti­kė­tis iš vie­nos ar ki­tos ins­ti­tu­ci­jos. In­for­ma­ci­jos tu­rė­ji­mas pa­de­da au­kai ap­sisp­ręs­ti, kaip elg­tis“, – teigia Moterų informacijos centro direktorė J.Še­dui­kie­nė

 „Po­li­ci­ja dir­ba su smur­tau­to­ju, o mes – su smur­to au­ka. To rei­kia, nes au­kos la­bai daž­nai ne­ži­no, kur ir ko­kios pa­gal­bos ga­li ti­kė­tis iš vie­nos ar ki­tos ins­ti­tu­ci­jos. In­for­ma­ci­jos tu­rė­ji­mas pa­de­da au­kai ap­sisp­ręs­ti, kaip elg­tis“, – teigia Moterų informacijos centro direktorė J.Še­dui­kie­nė

Moterų informacijos centre teikiamos nemokamos teisinės konsultacijos moterims, rengiami procesiniai dokumentai (ieškiniai dėl santuokos nutraukimo, vaikų išlaikymo priteisimo, sutuoktinių turto dalijimo ir kt.). Moterys,norinčios gauti nemokamą teisinę pagalbą gali skambinti telefonu: +370 5 2629003, rašyti el.paštu: teise@lygus.lt

 „Norėčiau kad kuo daugiau moterų susipažintų su paprasčiausios savigynos principais, tam akcijos metu ir buvo filmuojama. Mažų mažiausią ką gali padaryti moteris, prieš kurią naudojamas smurtas – jį fiziškai atremti. Kai kuriais atvejais tik tiek tereikia, kad vyras bent akimirkai atsitokėtų“ – sako M. Rušėnas.

Nemokamą savigynos pamoką finansavo  LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal projektą „Mūsų teisė gyventi be smurto“.

Žiūrėkite video galeriją „Lengvi savigynos pratimai moterims“

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min