Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 7d. 08:58

Nuo Statistikos departamento iki vandens parko: iš daugybės veiklų Rasa pasirinko darbą su jaunimu

Rasa Plokštienė
Asmeninios arch. nuotr. / Rasa Plokštienė

Nuo darbo Statistikos departamente iki gelbėtojos vandens parke – kokios tik veiklos Rasa Plokštienė nebuvo ragavusi. Buvo įdomu, o ir darbo niekada nebijojo, prisipažįsta jauna moteris, tačiau prisimena, kad labiausiai nuo paauglystės traukė būtent socialinė kryptis. Kiek padirbusi Vaikų dienos centre, Rasa išėjo motinystės atostogų, o po dvejų metų grįžti į darbo rinką nebuvo paprasta, tačiau atrasti patinkančią darbo vietą vis dėlto pavyko. Jauna moteris džiaugiasi, kad gali dirbti su jaunimu, padėti atrasti savo kelią gyvenime.

Patraukė socialinis darbas

Kai buvo dar vaikais, Rasa prisimena svajojusi tapti policininke arba pasieniete, tačiau paaugus susiformavo kiti siekiai. Vėliau ji ėmė galvoti, kad norėtų tapti socialine pedagoge. „Pati nesuprantu, kodėl taip pasirinkau, tačiau dar pirmame kurse supratau, kad aš esu būtent čia, kur ir turėčiau“, – apie intuityvų sprendimą kalbėjo pašnekovė.

Studijuodama socialinę pedagogiką Rasa pasirinko darbo su rizikos grupės vaikais šaką. „Kelių praktikų metu pastebėjau, kad jaunuoliams, susiduriantiems su sunkumais, labai svarbu šalia turėti patikimą žmogų, kuris jį išklausys ir nemoralizuodamas patars. Su kuriuo lengva ir paprasta bendrauti, su kuriuo gali aptarti savo mėgstamiausius kino filmus, vaizdo žaidimus ar muziką. Jaunuoliams labai trūksta dėmesio, kuriam tėvai dažniausiai tiesiog neturi laiko arba yra per daug pavargę nuo nuolatinio skubėjimo ir savų problemų“, – įžvalgomis dalijosi Rasa.

Pati nesuprantu, kodėl taip pasirinkau, tačiau dar pirmame kurse supratau, kad aš esu būtent čia, kur ir turėčiau.

Nuo Statistikos departamento iki vandens parko

Rasa atviravo, kad jos darbo patirtis gana spalvinga. „Aš esu dirbusi ir valytoja Statistikos departamente, ir gelbėtoja vandens parke, ir cecho darbuotoja pieno produktų gamykloje, ir paprasta grybų rūšiuotoja. Dirbu nuo 16 metų, darbo tikrai nebijau“, – tikino jauna moteris. Būtent šios patirtys, jos nuomone, leidžia įkvėpti ir jaunimą. Įtikinti, kad kiekviena gyvenimo patirtis ir pažintis yra labai svarbi. Juk jeigu esi darbštus, atsakingas ir pareigingas, tave pastebės visur.

Be įvairios su studijomis nesusijusios darbo patirties, Rasai teko padirbėti ir pagal savo specialybę – vaikų dienos centre. Darbas patiko, tačiau, kiek padirbusi, jauna moteris išėjo motinystės atostogų ir dvejus metus augino sūnelį, o po vaiko priežiūros atostogų grįžti į darbo rinką buvo nelengva. Jauna moteris bergždžiai siuntė, nešė į įvairias įstaigas savo gyvenimo aprašymą, o vėliau užsiregistravo darbo biržoje. Galiausiai, sulaukė skambučio su pasiūlymu dalyvauti projekte „Atrask save“. Rasa tikina, kad būtent jis padėjo susirasti darbą, kuriuo dabar labai džiaugiasi.

Nori prisidėti prie jaunimo gerovės

„Atrask save“ projektas, anot pašnekovės, buvo įdomus ir naudingas. „Projekto metu dalyvavau grupiniuose ir individualiuose užsiėmimuose. Klausėme daug įdomių paskaitų, susipažinau su tokio paties likimo jaunuoliais. Vieni jau žinojo, ko nori gyvenime, ir projektas buvo priemonė savo norams įgyvendinti, kiti dar buvo neapsisprendę. Tikiuosi, kad šis projektas buvo ir jiems naudingas apsisprendimo kelyje“, – kalbėjo Rasa.

Būtent neįpareigojantis bendravimas su jaunimu man labiausiai patinka. Saugi aplinka, įdomios veiklos ir galimybė rinktis – tai labai reikalinga šiuolaikiniam jaunimui.

Baigus dalyvavimą projekte, kaip pasakoja pašnekovė, buvo suteikiama galimybė mokytis ir gauti stipendiją arba įsidarbinti subsidijuojant. Pastarąja galimybe Rasa ir pasinaudojo.

„Dabar dirbu atvirame jaunimo centre. Būtent neįpareigojantis bendravimas su jaunimu man labiausiai patinka. Saugi aplinka, įdomios veiklos ir galimybė rinktis – tai labai reikalinga šiuolaikiniam jaunimui. Džiaugiuosi galimybe jiems padėti ir būti naudinga“, – tikino kalbėjo jauna moteris.

Rasa priduria, kad bendrauti su žmonėmis jai patiko visada, o dabar – tai jos darbas. „Net ir visiškai paprastas žmogus gali būti puikus pašnekovas, mėgstantis keliones, dirbantis įdomų darbą arba turintis labai keistų užsiėmimų. O kur dar gyvenimiška patirtis ir prisiminimai, vaikystės išdaigos. Kiekvieno žmogaus gyvenimo istorija unikali ir įdomi, tereikia išmokti klausytis ir dalytis. Bendraujant gali sužinoti ne tik įdomių ir linksmų dalykų, bet ir išgirsti labai liūdnų istorijų, dažnai žmonės pasidalija ir savo problemomis, todėl galimybė jiems padėti ir patarti man yra labai svarbi“, – kuo patinka šis darbas, atviravo ji.

Rasa vylėsi, kad šį darbą dirbs ir toliau. Jauna moteris tikino, kad ją domina įvairūs seminarai bei kursai, kurių metu dalijamasi darbo su jaunimu patirtimi, juk visada svarbu išklausyti jaunų žmonių problemas bei pasiūlymus joms spręsti. Rasa džiaugėsi, kad galimybių jaunimo saviraiškai ir veikloms vis daugėja. Pašnekovė tikino, kad vienas svarbiausių jos siekių – prisidėti prie jaunimo gerovės Lietuvoje didinimo.

Projekto „Atrask save“ tikslas – mažinti nuo 15 iki 29 m. nedirbančių ir nesimokančių jaunuolių skaičių Lietuvoje. Lietuvos darbo biržos ir Jaunimo reikalų departamento vykdomas projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Jaunimo užimtumo iniciatyvos lėšomis. Daugiau informacijos apie projektą čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min