Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo vasario apie dingusį vaiką bus galima pranešti atskiru telefonu

Moteris kalba telefonu
123rf.com nuotr. / Moteris kalba telefonu
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo vasario Lietuvoje pradeda veikti karštoji linija 116000, kuria bus galima pranešti apie dingusius vaikus. Šiuo metu 116000 karštoji linija jau veikia 26 Europos sąjungos šalyse iš 28, o taip pat dviejose ne Europos Sąjungos šalyse - Albanijoje ir Serbijoje.

116000 karštoji linija – tai paslauga ir pagalba tėvams, ypač keliaujantiems su vaikais, kad jie galėtų imtis neatidėliotinų veiksmų, dingus vaikui  Europos Sąjungos šalyse.

Taip pat šiuo numeriu galės kreiptis ir pasimetę vaikai bei bet kuris asmuo, turintis informacijos apie dingusį vaiką. Ši nemokama linija bus pasiekiama 24 valandas 7 dienas per savaitę, taip pat ir švenčių dienomis.

116000 karštojoje linijoje dirba specialius mokymus praėję specialistai, kurie teikia pagalbą ir informaciją tėvams dėl dingusio vaiko: priima pranešimą apie dingusį vaiką, padeda susisiekti su policija, teikia emocinę paramą bei informaciją, kokių veiksmų pranešantieji apie vaiko dingimą gali imtis.

Lietuvoje nevyriausybinė organizacija „Dingusių žmonių šeimų paramos centras“, teikdamas 116000 karštosios linijos paslaugas, bendradarbiaus su Bendruoju pagalbos centru, Policijos departamentu ir atitinkamomis jo institucijomis, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min