Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 9d. 14:41

Nuo vasario mėnesio bendrojo ugdymo mokyklas pasieks standartizuoti testai

Vilniaus universitetas nuo gegužės 15 d. kviečia į „Vaikų universitetą“, kur paskaitos bus dėstomos 8-12 m. mokiniams.
L.Viksnės/BFL nuotr. / Vilniaus universitetas nuo gegužės 15 d. kviečia į „Vaikų universitetą“, kur paskaitos bus dėstomos 8-12 m. mokiniams.
Nuo vasario mėnesio bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai galės išmėginti testus, kurie leis įvertinti jų pasiekimų lygį, mokyklų darbo efektyvumą, užtikrinti geresnį ugdymo proceso grįžtamąjį ryšį.

„Kiekviena mokykla turės galimybę objektyviau pasitikrinti savo darbą. Pagaliau bus atsakyta į dažną tėvų klausimą, ar vienoje mokykloje rašomi, pavyzdžiui, aštuonetai būtų aštuonetais ir kitoje“, – sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Ugdymo plėtotės centras parengė 4-ųjų ir 8-ųjų klasių lietuvių gimtosios kalbos ir matematikos, 8 klasės istorijos standartizuotas pasiekimų vertinimo programas ir šiose programose aprašytų pasiekimų standartizuotus vertinimo įrankius (testus). Programos bei testai bus išspausdinti ir pasieks visas mokyklas, tai pat bus paskelbti ir elektroninėje erdvėje.

Numatoma, kad ateityje standartizuotų testų rengimą, mokymus bei konsultacijas, kaip šiais produktais pasinaudoti, vykdys Nacionalinis egzaminų centras.

Tėvams testų rezultatai teiks objektyvią informaciją apie jų vaikų testuojamo dalyko pasiekimų lygį, nustatomą pagal objektyvius, visoms mokyklos bendrus kriterijus. Be to,  tėvai galės sužinoti, kurioje vietoje yra jo vaikas lyginant su kitais toje klasėje besimokančiais Lietuvos mokiniais.

Mokytojams tai padės įvertinti mokinių pažangą ir organizuoti darbą savo darbą klasėje atsižvelgus į jų pasiekimų rezultatus.

Mokinių pasiekimus standartizuotais testais bus galima vertinti 4-osios klasės ugdymo pabaigoje arba 5-osios klasės ugdymo pradžioje ir 8-osios klasės ugdymo pabaigoje arba 9-osios  klasės ugdymo  pradžioje.

Standartizuotos programos sukurtos vadovaujantis Pradinio ir pagrindinio ugdymo bendrosiomis programomis. Jose pirmą kartą sujungtos, susistemintos ir apibendrintos bandomųjų testavimų būdu gautos ir prityrusių mokytojų pateiktos žinios apie šalies 4-osios ir 8-osios klasių mokinių lietuvių kalbos ir matematikos bei aštuntokų istorijos pasiekimus.

Atlikti parengiamieji darbai standartizuotų testų išbandymui ir naudojimui mokyklose: sukauptas testų užduočių ir klausimų bankas, apmokyta per 100 specialistų, galinčių kokybiškai atnaujinti šį banką, konsultuoti mokyklas testų atlikimo ir jų rezultatų vertinimo klausimais.

Numatoma, kad ateityje standartizuotų testų rengimą, mokymus bei konsultacijas, kaip šiais produktais pasinaudoti, vykdys Nacionalinis egzaminų centras. Standartizuotų testų rengimo, atlikimo, vertinimo patirtis bus tiesiogiai panaudota ateityje organizuojant nacionalinius mokinių pasiekimų tyrimus.

Standartizuotos programos ir testai parengti įgyvendinant projekto „Standartizuotų mokinių pasiekimų vertinimo ir įsivertinimo įrankių bendrojo ugdymo mokykloms kūrimas“ I etapą. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Mokiniai Mokykla

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:22
01:07
00:21

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min