TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuoseklus Lietuvos ir jos piliečių interesų gynimas – pagrindinis užsienio politikos tikslas

Dalia Grybauskaitė pirmą kartą oficialiu vizitu lankėsi Klaipėdoje.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė metiniame Lietuvos ambasadorių suvažiavime apžvelgė šių metų užsienio politikos aktualijas, aptarė pagrindinius prioritetus bei nubrėžė užsienio politikos gaires ateinantiems metams, teigiama pranešime spaudai.

Pasak valstybės vadovės, nuoseklus šalies interesų gynimas ES, NATO darbotvarkės įgyvendinimas, aktyvi veikla stiprinant Lietuvos teritorinį, energetinį ir technologinį saugumą, tam maksimaliai išnaudojant visas tarptautinių organizacijų galimybes, transatlantinio dialogo stiprinimas bei abipuse pagarba ir nauda grįsti konstruktyvūs santykiai su kaimynais yra pagrindiniai šalies užsienio politikos prioritetai.

Kalbėdama apie narystę Europos Sąjungoje, šalies vadovė akcentavo, kad per metus pasiekta, jog Lietuvai svarbūs energetikos projektai: Baltijos jungčių planas, ES finansinės paramos jungtims su Lenkija ir Švedija užtikrinimas taptų visos ES prioritetais. Prezidentės teigimu, artėjant Lietuvos pirmininkavimui ES ir ESBO būtina labai aiškiai nubrėžti savo prioritetus – energetika, transportas, Baltijos jūros strategija, moksliniai tyrimai ir inovacijos, Rytų kaimynystės politika.

„Stiprūs ir konkrečiais darbais pagrįsti dvišaliai santykiai su Europos valstybėmis, jų tarpe aktyviai plėtojant regioninį bendradarbiavimą su Baltijos ir Šiaurės šalimis – svarbus Lietuvos užsienio politikos prioritetas. Būtina siekti, kad tokia strateginė partnerystė būtų reali, pripildyta konkrečių pasiūlymų ir stiprintų praktinį bendradarbiavimą, o aktyvūs regioniniai santykiai skatintų mūsų regiono plėtrą", – pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

 

 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min