„Nuostabus jausmas“: tūkstančiai lietuvių stebėjo Joe Bideno kalbą Vilniuje

Keliasdešimties minučių trukmės JAV prezidento Joe Bideno kalbą Vilniaus universitete gyvai stebėjo tūkstančiai žmonių.Apie 600 žmonių pateko į patį VU Didįjį kiemą ir turėjo galimybę J.Bideną pamatyti gyvai. Dar daugiau žmonių JAV prezidento kreipimosi klausėsi jo prieigose per įrengtus lauko ekranus. Istoriniame universiteto kieme kalbą stebėjo ir Lietuvos vadovai, kiti politikai ir kviestiniai svečiai.
Joe Bideno kalbos žmonės klausėsi ir S.Daukanto aikštėje šalia prezidentūros
Joe Bideno kalbos žmonės klausėsi ir S.Daukanto aikštėje šalia prezidentūros / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Šlovė Ukrainai! Didvyriams šlovė!“ – skandavo lietuviai prieš į sceną žengiant J.Bidenui, Vilniuje viešėjusiam per NATO viršūnių susitikimą, kuriame bene daugiausiai dėmesio ir buvo skiriama Kyjivo narystės Aljanse perspektyvoms.

J.Bidenas, kreipimąsi į Lietuvos žmones pradėjęs nuo prisiminimų apie Lietuvos laisvės siekį atkuriant nepriklausomybę, galop pažadėjo, kad Vakarų palaikymas Ukrainai nesusvyruos.

„Ugninga“ kalba

43 metų valstybės tarnautojai Indrei Makarskienei tai buvo viena įsimintiniausių kalbos vietų.

„Jis paminėjo Ukrainą ir davė pažadą toliau remti visų pastangas – ir globalias, ir lokalias, kad būtų pasiekta taika ir ramybė pasaulyje įsivyrautų“, – BNS sakė moteris.

„Labai svarbu, kad tokios didelės šalys kaip JAV nenustotų remti Ukrainos“, – BNS sakė kalbos klausęsis 20-metis studentas Darvydas Kilmanas.

Pasak I.Makarskienės, klausantis JAV prezidento „jausmas buvo nustabus“, dėl to buvo verta kelias valandas laukti eilėje.

„Jeigu ne nuovargis bestovint eilėse, būčiau jautęsis pakylėtai“, – teigė 43 metų valstybės tarnautojas Darius Krišanaitis.

„Kalba buvo tokia labai gyva, nebiurokratinė, emocinga, su žodžių pabrėžimais, intonacijų. Ugninga netgi vietomis, sakyčiau“, – pridūrė jis.

65 metų senjorė Angelija Vikterienė teigė į VU kiemą atėjusi nusivylusi, nes NATO neprisiėmė konkretesnių įsipareigojimų pakviesti Ukrainos į Aljansą.

„Neišsipildė lūkesčiai“, – sakė ji, kalbėdama apie pastarąsias dvi dienas vykusį Aljanso viršūnių susitikimą Vilniuje.

„Rusija vėl puls“

NATO lyderiai Vilniuje sutarė, jog kvietimas Ukrainai stoti į NATO bus įteiktas, kai dėl to sutars bloko valstybės ir šalis įvykdys keliamas sąlygas.

Kadangi Ukrainai greičiausiai teks ilgai laukti, kol įgyvendins savo siekį tapti NATO nare ir įgyti automatinę Aljanso apsaugą, G-7 šalys trečiadienį pristatė laikiną planą, kuriuo siekiama padėti Ukrainai sukurti kariuomenę, pajėgią apsiginti ir atgrasyti nuo galimo užpuolimo ateityje.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Joe Bidenas
Lukas Balandis / BNS nuotr./Joe Bidenas

„Na, bet jis (J.Bidenas) pažadėjo, vis tiek tas dėmesys (Ukrainai – BNS) išlieka ir parama išlieka. Tikimės, kad viskas bus gerai“, – teigė A.Vikterienė.

Kalbos Vilniaus centre klausėsi ir 36 metų taksi vairuotojas ukrainietis Jurijus Chorokivskis.

Pasak vyro, kalba buvo vienijanti, „tarsi J.Bidenas žinotų daugiau, negu mes visi“.

Jis taip pat apgailestavo, kad Ukraina Vilniuje nebuvo pakviesta į NATO, ir perspėjo, jog „Rusija vėl puls“, jeigu tai neįvyks.

„Rusija vėl puls. Jeigu Ukraina neprisijungs prie NATO po penkerių, dešimties metų, pasikartos tas pats“, – BNS sakė ukrainietis.

„Nežinome, kokia Rusija bus. Jeigu ji bus stipresnė, ji dar užpuls ir Baltijos šalis“, – pridūrė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min