Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 3d. 07:37

Nuotolinio darbo atsisakęs Seimas įsigijo apsaugos priemonių už 5 tūkst. eurų

Andrius Kupčinskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Seime

Nuotolinius posėdžius atsisakęs rengti Seimas už 5321 eurą įsigijo medicininių apsaugos priemonių. Jų planuojama įsigyti ir daugiau, tačiau Seimo kanceliarija nurodo susidurianti su problemomis ieškodama tiekėjų.

Vargu ar šiuo metu gyventojams šalies vaistinėse lengvai pavyktų rasti medicininių kaukių, tačiau Seimo nariai jų – ir ne tik jų – iš kažkur gavo. Antradienį į nenumatytą posėdį susibūrę parlamentarai Seimo rūmuose vaikščiojo su kaukėmis ar respiratoriais, kai kas dėvėjo pirštines, akinius.

Dengdamas veidą kauke spaudos konferencijoje prieš žurnalistus pasirodė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, tačiau iš kur ją gavo, tiksliai pasakyti negalėjo.

„Klausimas teisingas, bet jis turėtų būti užduotas administracijai, tai yra kanceliarijos darbuotojams, kanclerei. Ji, žinau, kad tuo rūpinosi ir gavo“, – teigė V.Pranckietis.

Informaciją apie Seimo narių apsaugos priemones 15min suteikė Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Artūras Zeleniakas. Priemonių, jo teigimu, Seimas įsigijo kovo pabaigoje.

„2020 m. kovo 20–30 dienomis Seimo kanceliarija organizavo 10 mažos vertės viešųjų pirkimų įsigyti apsaugines priemones Seimo nariams ir Seimo kanceliarijos darbuotojams. Iki šios dienos prekės gautos iš šių tiekėjų: UAB „KESKO Senukai Lithuania“, UAB „Vitameda“, UAB „Eurobiuras“, UAB „Dekoralas“, UAB „Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinika“, – nurodė A.Zeleniakas.

Parlamentas, pasak jo, priemonių nusipirko už 5321 eurą. Tai:

  • vienkartinės pirštinės – 1840 porų;
  • medicininės kaukės – 1500 vnt.;
  • polietileninės pirštinės – 2500 vnt.;
  • FFP1 veido kaukės – 50 vnt.;
  • FFP2 veido kaukės – 200 vnt.;
  • apsauginiai akiniai – 469 vnt.

Seimo kanceliarijos darbuotojų ir parlamentarų naudojamas priemones planuojama keisti, teigė A.Zeleniakas ir pažymėjo, jog priemonių dar laukiama.

„Trys pirkimai dar nebaigti – laukiame prekių. Seimo kanceliarija nėra užtikrinta, kad šie užsakymai bus įvykdyti ar bus įvykdyti laiku.

Be to, sudėtinga rasti tiekėją, galintį pasiūlyti geriausią kainą ir trumpus pristatymo terminus“, – teigė jis.

Artimiausias Seimo posėdis numatytas kitą savaitę, antradienį. Posėdžio darbotvarkė, kuri dar gali keistis, – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min