Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 2d. 09:01

Nuotraukos išduoda Kristiną Brazauskienę: pas kokius „draugus“ Amerikoje ji iš tikrųjų viešėjo

Ernestas Butrimas, Jurgita Alsytė ir Kristina Brazauskienė Tyrimas
Luko Balandžio nuotr. / Panašu, kad Kristina Brazauskienė apie savo sūnaus Ernesto Butrimo turtus Floridoje žino kur kas daugiau, nei pati prisipažįsta
Jachtų prieplauka, įspūdingi dangoraižiai, už jų – tyvuliuojantis Atlanto vandenynas ir karšta Floridos saulė. Tokiame fone prieš porą metų įsiamžinusi Algirdo Mykolo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė tapo nuosava duobkase. Mat šios nuotraukos leidžia smarkiai abejoti jos teiginiais apie nekaltas viešnages pas „draugus, kurie gerai gyvena“.

Buvusia pirmąja ponia šiuo metu intensyviai domisi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Tyrimai pradėti 15min paskelbus apie K.Brazauskienės verslo valdytą, bet nuslėptą nekilnojamąjį turtą Floridoje, taip pat – apie jos sūnaus iš pirmosios santuokos ten turimus apartamentus įspūdingame dangoraižyje.

Kai pastarąjį kartą bendravome su K.Brazauskiene, buvusi pirmoji ponia 15min tvirtino nieko apie šį NT Floridoje nežinanti, nors ir viešėjusi ten ne vieną kartą. Tada ji turbūt nesitikėjo, kad stipriausia šios versijos kritike taps... ji pati.

Kokie dar apartamentai?

Balandžio 11 d., kai pirmąsyk bendravome su K.Brazauskiene, pašnekovė noriai pasakojo apie neseniai pasibaigusią viešnagę Floridoje, esą trukusią net tris mėnesius. Verslininkė tvirtino buvusi pakviesta į susitikimą su Floridos lietuvių bendruomene, ji daug ir noriai pasakojo apie Floridą, kurią pati vadina rojumi. O žinios apie Floridą – daugiau nei išsamios. Nuo vandenyno temperatūros iki NT mokesčio tarifo.

Šių vaizdų analizė leidžia pagrįstai manyti, kad K.Brazauskienė viešėjo ne bet kur, o E.Butrimui ir savo buvusiam vyrui A.Butrimui oficialiai priklausančiuose apartamentuose, dviejų dangoraižių komplekse „Duo Hallandale“.

„Oi, ten toks rojus. PVM 9 proc., klausyk, benzinas pigus. Dieve, šilta, 26 laipsniai. Ir vandenyno, ir oro. Žalia, švaru. NT mokestis – tai matosi akivaizdžiai. O pas mus? Seime turbūt visas mokestis suėjo. (...) Žmonės patenkinti, restoranai pilni pensininkų. Džiaugiasi gyvenimu. Ne taip, kaip pas mus“, – prieš keletą savaičių pasakojo K.Brazauskienė.

O kur ji apsistoja, kaip paaiškėjo, dažnų viešnagių Floridoje metu? Čia buvusi pirmoji ponia pateikė kuklų atsakymą.

„Viešbuty. Paskui, turiu aš tenai kelias šeimas. Vieną pusiau lietuvišką, kitą – pilnai lietuvišką. Mane jie priima, globoja, vežioja. Ir laukia. Aš apsistoju pas savo draugus, kurie gerai gyvena“, – šiltai apie geruosius Amerikos lietuvius atsiliepė K.Brazauskienė.

Kristina Brazauskienė išduoda Kristiną Brazauskienę

Tada K.Brazauskienė ne tik neigė žinanti ką nors apie jos įmonės „Draugystės“ viešbutis valdytą rezidenciją Floridoje, kuri, kaip rodo oficialūs duomenys, pernai buvo parduota už 420 tūkst. dolerių sumą, bet ir nė žodžiu neužsiminė apie savo sūnaus E.Butrimo už Atlanto valdomą turtą. O panašu, kad reikėjo.

Įrodymus, jog Floridoje K.Brazauskienė galėjo viešėti būtent E.Butrimo ir savo buvusio vyro Antano Butrimo valdomuose apartamentuose, pateikia ne bet kas – tai daro pati K.Brazauskienė.

2015 m. vasarį apie savo viešnagę Floridoje A.Brazausko našlė papasakojo portalui alfa.lt. Kaip ir pastarąjį kartą, JAV buvusi pirmoji ponia pasakojo praleidusi bent porą mėnesių. Be to, ji pasakojo keliavusi ne viena – su savo sūnumi E.Butrimu ir marčia.

„Pensininkus atleidžia nuo turto mokesčių, daug kas jiems už pusę kainos. Na ką – rojus!“ – pasakojo K.Brazauskienė.

Su alfa.lt žurnalistu buvusi pirmoji ponia pasidalijo ir kelionės nuotraukomis. Šių vaizdų analizė leidžia pagrįstai manyti, kad K.Brazauskienė viešėjo ne bet kur, o E.Butrimui ir savo buvusiam vyrui A.Butrimui oficialiai priklausančiuose apartamentuose, dviejų dangoraižių komplekse „Duo Hallandale“.

Pirmoji K.Brazauskienės nuotrauka akivaizdžiai daryta dideliame aukštyje. Fone: išskirtinės išvaizdos bokštai dvyniai, stovintys netoli vandenyno, bei tarp jų įsiterpę dar du dangoraižiai – vienas akivaizdžiai arčiau negu kitas. Be to, po balkonu, kuriame fotografavosi K.Brazauskienė, aiškiai matomi dviejų gerokai žemesnių pastatų stogai, o kiek toliau matosi nemažas vandens telkinys. Visa tai sugretinus su „Google Maps“ pateikiama trimate vizualizacija, sukurta pagal vaizdą iš „Duo Hallandale“ bokštų – panašumas abejonių nekelia.

K.Brazauskienės asmeninio archyvo nuotr., publikuota alfa.lt ir Google Maps nuotr./Kristinos Brazauskienės nuotrauka išduoda jos buvimo vietą
K.Brazauskienės asmeninio archyvo nuotr., publikuota alfa.lt ir Google Maps nuotr./Kristinos Brazauskienės nuotrauka išduoda jos buvimo vietą

O kad būtų dar aiškiau – K.Brazauskienės buvimo vietą išduoda ir dar viena nuotrauka, kurią ji siuntė alfa.lt. šioje nuotraukoje matomas visas vandens telkinys, kurio dalis pateko ir į pirmąjį kadrą. Palyginus su „Google Maps“ vaizdais, nekyla abejonių, kad tai ežeras, esantis visiškai šalia „Duo Hallandale“. „Google“ žemėlapiuose šią vietą lengvai rasite įvedę „Golden Isle Lake“. Ir vėl – „Google“ trimatė vizualizacija nuo viršutinių „Duo Hallandale“ aukštų visiškai sutampa su vaizdu, kurį savo viešnagės Floridoje metu užfiksavo K.Brazauskienė.

K.Brazauskienės asmeninio archyvo nuotr., publikuota alfa.lt ir Google Maps nuotr./Toks vaizdas atsiverti gali tik iš vienos vietos – dangoraižio, kuriame yra Ernesto Butrimo apartamentai
K.Brazauskienės asmeninio archyvo nuotr., publikuota alfa.lt ir Google Maps nuotr./Toks vaizdas atsiverti gali tik iš vienos vietos – dangoraižio, kuriame yra Ernesto Butrimo apartamentai

Nuotraukos privedė prie atminties sutrikimų

Atlikus alfa.lt publikuotų nuotraukų skaitmeninę analizę, galima sužinoti, kad jos darytos 2016 m. sausį, su „iPad 2“ planšetiniu kompiuteriu. Kur jos darytos – abejonių turbūt nekyla. Tik ne K.Brazauskienei.

15min vėl susisiekus su buvusia pirmąja ponia, ji vėl pasakojo apie tuos pačius neįvardintus „draugus“ Floridoje. Ir patyrė atminties sutrikimų – lyg tyčia, kai paliestos alfa.lt publikuotos nuotraukos. Pateikiame visą interviu su K.Brazauskiene:

– Laba diena. Čia toks Šarūnas, 15min žurnalistas, trukdo. Prieš gerą mėnesį apie Floridą kalbėjomės. Norėjau, jeigu galima, dar šiek tiek trumpai apie tai pasikalbėti.

– Nenoriu kalbėti.

– Tiesiog norėjau pasiteirauti, pas kokius jūs ten žmones apsistojote, kai keliaudavote.

– Pas ką apsistodavau? Aš ten turiu keletą šeimų, kurie mano draugai yra. Ir aš pas juos apsistoju, jie mane pavežioja, aprodo. Viena yra lietuvių šeima. O kita yra lietuvė su amerikiečiu.

– O ta lietuvių šeima kartais nėra jūsų sūnus?

– Ne.

– Bet, žinokit, jūs alfa.lt pasakodama apie šitas keliones siuntėte nuotraukas prieš porą metų. Ir matau, kad tai yra fotografuota būtent iš „Duo Hallandale“ dangoraižio, kur jūsų sūnus turi apartamentus.

Nu, neatsimenu. Bet kodėl jūs mane klausinėjate? Aš esu privatus asmuo. Aš neturiu atsakinėti jums į klausimus.

– Na, matot, FNTT tyrimą atlieka – domisi, iš kokių lėšų...

– Tegul tiria. Tegul tiria. Ištirs, paskelbs. Manęs tai visai negąsdina.

– Jums sūnus nesakė, iš kokių lėšų įgytas tas turtas?

– Ne, nesidomėjau. Kaip jis nesidomi, iš kur pas mane įgytas turtas.

– Tad jūs neprisimenate, kad būtumėte buvusi dangoraižyje, su vaizdu į tokį visai dailų ežerą, jachtų prieplauką?

– Aš daug kur dangoraižyje buvau. Aš ir Niujorke buvau, aš buvau ir, kur čia, Japonijoje, Kinijoje. Aš daug kur buvau.

– O tokiame dangoraižyje, kur jūsų sūnus apartamentus turi, nebuvote?

Nu, aš neatsimenu.

– Supratau. Tai tiek ir norėjau. Dėkui jums labai.

– Prašau.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Kristina Brazauskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Kristina Brazauskienė

Primename, kad K.Brazauskienės sūnus E.Butrimas iš pradžių neigė, jog „Draugystės“ viešbutis kontroliavo rezidenciją Floridoje. Vėliau jis šiuos žodžius atsiėmė. Tai nutiko 15min išaiškinus, jog jis su savo tėvu, buvusiu K.Brazauskienės vyru, Majamyje valdo prabangius apartamentus dangoraižyje, kuriuos, anot oficialių dokumentų, įgijo už 380 tūkst. dolerių.

E.Butrimas žiniasklaidos susidomėjimą savo ir savo valdomo verslo turtais traktuoja kaip užsakytą puolimą. Kas šio puolimo menami užsakovai – jis neįvardija. „Draugystės“ viešbučio vadovas taip pat atsisako atskleisti, iš kokių pinigų apsipirkinėjo Floridoje.

VMI ir FNTT tyrimus dėl K.Brazauskienės ir jos artimųjų pradėjo pagal Seimo narės Agnės Bilotaitės skundus, pateiktus po 15min publikacijų.

Prie šios publikacijos prisidėjo 15min Tyrimų skyriaus žurnalistas Dovydas Pancerovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:36
52:13
17:22

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min