Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 3d. 12:55

Nupuoštas eglutes gyventojai kviečiami atiduoti perdirbimui

Ecoservice nuotr.
Ecoservice nuotr.
Jau septintus metus gyventojams nereikės sukti galvos, kaip pasielgti su šventinėmis eglutėmis. Nupuoštus medelius jie kviečiami patikėti atliekų tvarkymo bendrovei „Ecoservice”, rengiančiai akciją „Kalėdinė eglutė – namų šilumai“.

Po švenčių žaliaskarės yra surenkamos akcijos lipduku pažymėtuose konteineriuose, o vėliau panaudojamos ekologiškam kurui gaminti. Akcijoje kviečiami dalyvauti Vilniaus, Klaipėdos, Širvintų, Šilutės, Neringos, Pagėgių, Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Trakų ir Lentvario gyventojai. Ji vyks sausio 4–14 d.

„Dar nespėjome paskelbti akcijos starto, o jau sulaukėme skambučių iš aktyviausių atliekų perdirbimo ir panaudojimo šalininkų. Jie teiravosi, ar eglučių surinkimo akciją rengsime ir šiemet, minėjo, kad joje dalyvauti paskatins ir šeimos narius, artimuosius. Labai džiaugiamės, kad gyventojų sąmoningumas auga, kad formuojasi įprotis rūpintis savo aplinka, o mes kasmet sulaukiame vis daugiau geranoriškų akcijos dalyvių“, – sakė bendrovės „Ecoservice“ vykdančioji direktorė Daiva Skrupskelienė.

Kaip ir ankstesniais metais, eglutėms surinkti skirti konteineriai stovės prie daugiabučių, prekybos centrų, kultūros namų ir kitose vietose, pasižyminčiose dideliu žmonių srautu. Eglutėms skirtų konteinerių sąrašas pateikiamas žemiau.

Šiuos konteinerius gyventojai atpažins iš žalios spalvos lipdukų su juose pavaizduota balta eglute. Konteineriai skirti tik panaudotoms eglutėms: į juos negalima mesti komunalinių bei didžiųjų atliekų.

Pasibaigus akcijai surinkti medeliai bus perduoti biokurą naudojančioms katilinėms. Vilniaus gyventojų suneštos eglutės apšildys sostinės gyventojų būstus. Tokia praktika taikoma daugelyje Vakarų šalių.

Remiantis „Ecoservice” statistika, antrinis kalėdinių eglučių perdirbimas vis labiau prigyja Lietuvoje.  2012 m. gyventojai sunešė daugiau nei 500 kubinių metrų medelių, pernai – net 700. Iš jų atitinkamai pagaminta per 50 ir 70 kietmetrių biokuro. Aktyviausiai akcijoje dalyvauja didžiausių šalies miestų gyventojai – vilniečiai, klaipėdiečiai, taip pat pamario krašto gyventojai.

D. Skrupskelienės pastebėjimais, akcijoje labiau linkę dalyvauti tie miestiečiai, kurie išsiugdė įprotį atliekas rūšiuoti kasdien, nepriklausomai nuo turimų sąlygų.

Eglutėms skirtų konteinerių sąrašas
Eglutėms skirtų konteinerių sąrašas

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Ecoservice, UAB

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min