Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 1d. 07:00

Nurašyta pinigų saugykla Klaipėdoje įvedant eurą pasirodė verkiant reikalinga

Buvusios Lietuvos banko pinigų saugyklos pastatas Klaipėdoje
L. Sėlenienės nuotr. / Buvusios Lietuvos banko pinigų saugyklos pastatas Klaipėdoje

Pastarosiomis savaitėmis Vilniuje ir Kaune euro siuntų gabenimas į Lietuvos banko saugyklas prilygo veiksmo filmų kadrams. Sraigtasparnių ir milžiniškos apsaugos lydimi sunkvežimiai didmiesčių gatvėse sukėlė transporto spūstis. Akylai saugomi krovininiai automobiliai su pinigais saugiai pasiekė tikslą. Tokios kvapią gniaužiančios operacijos pakurstė svarstymus, kaip eurai bus gabenami ir saugomi Vakarų Lietuvoje, kur nėra nė vienos Lietuvos banko kasos. Milžiniška pinigų saugykla Klaipėdoje uždaryta prieš porą metų, kaip daug sąnaudų reikalaujantis ir nelabai reikalingas objektas.

Kad pastato reikšmė prieš porą metų buvo nepelnytai sumenkinta, prasitaria Lietuvos bankų asociacijos vadovas  Stasys Kropas, pabrėždamas, kad didžiulės investicijos į pastatą dabar galėtų duoti daug naudos. Vakarų Lietuvos bankai dabar priversti siųsti inkasatorius iki artimiausios pinigų saugyklos Kaune.

„Bankams, žinoma, būtų žymiai patogiau, kad saugykla Klaipėdoje egzistuotų. Įvedant eurą pinigų srautas padidės 3–5 kartus. Jų gabenimo į Vakarų Lietuvą kaštai guls ant komercinių bankų pečių, o tai reiškia, kad juos vėliau apmokės klientai“, – situaciją vertino  S. Kropas.

Šalies bankų asociacija belaukiant euro įvedimo inicijavo diskusiją dėl galimybės bent pusmečiui  atnaujinti buvusios Lietuvos banko pinigų saugyklos eksploataciją. Dalį patalpų siūlyta išsinuomoti pinigus inkasuojančioms saugos bendrovėms. Taip būtų galima išvengti dažno inkasatorių važinėjimo iš Klaipėdos į Kauną, o Vakarų Lietuvai skirti eurai būtų saugomi pagal visus reikalavimus.

Eurų gabenimo į Vakarų Lietuvą kaštai guls ant komercinių bankų pečių, o tai reiškia, kad juos vėliau apmokės klientai

Šią paslaugą komerciniams bankams teikia dvi įmonės. Vienos jų  – „Eurocash1“ – vadovas Vytautas Labeckas patikino, kad jiems pakanka savų patalpų ir resursų inkasavimo paslaugoms teikti, tad buvusios saugyklos patalpos Klaipėdoje įmonės nedomina. 

O štai antroji pervežamų pinigų apsaugą teikianti bendrovė „G4S“ ne tokia kategoriška. Įmonės Klaipėdos skyriui vadovaujantis Arvydas Gaidukevičius atvirauti apie galimybę išsinuomoti dalį saugyklos patalpų nelinkęs, tačiau informacijos, kad į Klaipėdą atgabenami eurai vis dėlto bus saugomi kaip tik šiame pastate, nepaneigė.

Bendrovė „G4S“ Lietuvos komerciniams bankams teikia maždaug 80 proc. inkasavimo paslaugų. 

Pinigų saugykla Klaipėdoje uždaryta 2012 m. gruodį, pradėjus  mažinti Lietuvos banko saugyklų tinklą. Turto fondui perleistą statinį iki šiol nesėkmingai bandoma parduoti aukcionuose. Nieko nedominanti buvusi pinigų saugykla virsta pastatu vaiduokliu.

Eurą pasitinkant
Eurą pasitinkant

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min