Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Nurašytas“ turtas išgraibstomas aukcionuose

E.Kasperavičius teigė, kad policijai nebetinkami naudoti automobiliai aukcionuose yra išgraibstomi.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / E.Kasperavičius teigė, kad policijai nebetinkami naudoti automobiliai aukcionuose yra išgraibstomi.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Naudojimui nebetinkami daiktai tampa paklausia preke – valstybinių įstaigų organizuojamuose aukcionuose jie yra graibstyte išgraibstomi. Beveik griaučiais tapusių automobilių, kompiuterių pradinės kainos per varžytines šokteli kelis kartus.

Neabejojama, kad už pusantros savaitės organizuojamame Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato aukcione bus išgraibstyti visi daiktai. Itin paklausūs būna jau nusidėvėję tarnybiniai lengvieji automobiliai. Šiemet policija nori atsikratyti 12 automobilių, kurių dauguma net nebevažiuoja. Kaip teigė uostamiesčio policijos Logistikos skyriaus vedėjas  Egidijus Kasperavičius, seniausiam yra 20 metų, naujausiam – 12.

Superka „metalistai“

Mažiausia pradinė kaina yra Volkswagen Vento markės automobilio – daugiau nei 700 litų, didžiausia – beveik pusantro tūkstančio litų įvertinta Volkswagen Transporter”. Aukciono metu kainos paprastai pakyla 2–3 kartais daugiau, palyginti su pradine.

Anot pareigūno, nudėvėti automobiliai domina „metalistus“. „Šiemet sukilo superkamo metalo laužo kaina. Viena tona siekia apie 700 litų. Manau, kad šiemet itin aktyviai bus perkami automobiliai pardavimui į metalo laužą“, – svarstė E.Kasperavičius.

Klaipėdos policija gegužės 30 d. vyksiančiame aukcione parduos ir nebetinkamus kompiuterius, monitorius, telefonus, televizorius, spintą, šaldytuvą ir kt.
Aukcionuose surenkama po keliasdešimt tūkstančių litų, kurie yra išleidžiami dar naudojamų automobilių remontui.

Parduodami kontrabandininkų daiktai

Nuo 2008 m. aukcionuose įvairius konfiskuotus daiktus parduoda muitininkai. Aukcionas kas savaitę vyksta Panevėžyje. Anot Klaipėdos teritorinės muitinės atstovės Rasos Rentauskienės, daug daiktų čia atkeliauja ir iš Klaipėdos krašto.

Pasak jos, aukcionuose parduodamos konfiskuotos ne Bendrijos prekės pradedant nuo suvenyrų, įvertintų centais, plataus vartojimo prekių, buitinės technikos, transporto priemonių, geležinkelio cisternų iki tauriųjų metalų, įvertintų keliais šimtais tūkstančių litų. Pasak R.Rentauskienės, aukcionuose prekės yra graibstyte išgraibstomos, itin paklausus yra kontrabandininkų gintaras.
Gauti pinigai už aukcione parduotas prekes papildo šalies biudžetą. Pernai realizuota prekių už 1,55 mln. litų. Per šių metų sausio-balandžio mėnesius parduota prekių jau už 2,6 mln. litų.

Žemės aukcionai nuslopo

Anksčiau itin populiarūs buvo Klaipėdos savivaldybės organizuojami žemės pardavimų ar nuomos aukcionai. Pavyzdžiui, dar 2004 m. Klaipėdos savivaldybė pardavė 15 sklypų. Per metus miesto iždas pasipildydavo milijonais litų.

Prasidėjus sunkmečiui, aukcionų populiarumas nuslopo. Anot Klaipėdos savivaldybės žemėtvarkos skyriaus vedėjos Raimondos Gružienės, pernai buvo laimėtas tik vienas aukcionas dėl žemės nuomos, kurio metinės nuomos suma – netoli 5 tūkst. litų. Po teisės aktų pakeitimų, šiemet savivaldybė jau nebeorganizuoja žemės sklypų aukcionų, darbuotojai tik parengia detaliuosius planus ir viską perduoda Nacionalinei žemės tarnybai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min